Güçlü Ralli: Bu Altcoin Fırlayarak İlk 10’a Girmeyi Başardı!

0 58

Birkaç gün önce köpek temalı iki kripto para birimi olan Dogecoin ve Shiba Inu kripto krallığında hangi köpekgilin egemen olacağı için savaşırken, ICP diğer altcoinleri gölgede bırakmak için gizlice yaklaştı ve piyasa değerlendirmesine göre en değerli dokuzuncu kripto para olarak yükseldi. Daha önceki 90 milyar dolarlık piyasa değeri ile ICP, Dogecoin ve Shiba Inu’nun yanı sıra XRP, ADA ve BNB gibi önemli altcoinleri de kısaca ezdi.

Bu altcoin kripto dünyasının üçüncü büyük buluşu

Basitçe İnternet Bilgisayarı anlamına gelen ICP, bugün bilinen internetin fütüristik bir alternatifi olarak hizmet etmek için kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan Dfinity Vakfı tarafından oluşturuldu. ICP, Dogecoin ve Shiba Inu’dan farklı olarak bir Blockchain üzerine inşa edilmiş yeni tanıtılan merkezi olmayan bir token’dir; bu token, katılımcılar tarafından Dfinity’nin özelleştirilmiş Ağ Sinir Sisteminde (NNS) demokratik pay almak için varsayılan token olarak kullanılacağından güçlü bir temel fayda değerine sahiptir. Söz konusu altcoin halihazırda BTC ve ETH’den sonra kripto’nun üçüncü büyük buluşu olarak adlandırılıyor.

Blockchain’in mucidleri, internetin mevcut durumunun (web 2.0 olarak da bilinir), Facebook, Google ve Amazon gibi yalnızca birkaç şirketin internet alanının yaklaşık yüzde 70’inde hakimiyet ve kontrol uygulayarak giderek daha merkezileştiğine inanıyor.

Dfinity, internetin merkezileştirilmiş gücünü kırmayı ve güvenilir bir açık kaynak olarak çalıştırmayı hedefleyerek, dünyanın dört bir yanından geliştiricilerin protokollerine katkıda bulunmasına olanak tanıyor. ICP, platformun web 3.0 olarak adlandırılan ve bir benzeri olan Ethereum Mainnet’ten daha yüksek ölçeklenebilirliğe sahip yerel bir token olarak da görülebilir.

ICP’nin ticaret aktivitesi

Salı günkü trade’in ilk birkaç saatinde ICP, 250 dolara düşmeden önce 700 dolar eşiğine yerleşmek için zorlanırken, piyasanın dalgalı sularına sürüklendi. Birkaç saat ve birden fazla dalgalanmanın ardından, altcoin, 450 dolarlık tahmini bir orta seviyeye razı oldu. Bugün trade’in başlamasından bu yana, ICP’nin titreyen ayakları, şu anda 256,66 dolardan işlem gördüğü için okyanus tabanından tekrar süpürüldü.

Dfinity’nin merkezi olmayan internetinin faaliyete geçmesinden elde edilen en büyük sonuç, söz verdiği üzere, antivirüslere, güvenlik duvarlarına, VPN’lere ve her türden merkezi DNS hizmetlerine olan ihtiyacı sona erdirmesidir. ICP, özel bağışçılardan 163 milyon dolardan fazla fon aldı, buna BTC ve ETH’de ödenen ek 4,1 milyon dolar da dahil. Halihazırda ICP, kuruluşunun ilk aşamasında Twitter’ı güçlü bir şekilde destekleyen seri melek yatırımcısı Andreessen Horowitz’den gelecek vaat eden bir kripto para olarak büyük bir desteğe sahip olarak varlığını sürdürüyor.

Kaynak Zycrypto.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku