Amerikalılar Onayladı: Dogecoin Geleceğin Para Birimi!

0 10

Dogecoin fiyatı olağanüstü bir yıl geçirdi ve yatırımcılarına son 12 ayda %19.723’lük bir kazanç sağladı. Dogecoin’in fiyatındaki artış, bu kripto para birimine olan ilgiyi artırdı ve onu hızla tanınan bir isim haline getirdi. Gamrspick.com portalından yakın zamanda yayınlanan bir anket, dört Amerikalıdan birinin Dogecoin’in geleceğin para birimi olduğuna inandığını gösteriyor.

Anket, altcoinin fiyatının ABD’de fark edildiği gösteriliyor

Nisan ortasında, Gamrspick.com kripto para birimlerine aşina olan 1.001 Amerikalı katılımcı üzerinde bir araştırma yaptı. Anket ekibi, bir dizi soru sormak için Amazon Mechanical Turk anket platformundan yararlandı. Ankete katılanların %59,3’ü erkek, %40,7’si kadın olarak belirlendi. Gamblerspick araştırmacıları, katılımcıların Gen Zers (%5,9), Y kuşağı (%60,8), Gen Xers (%22,6) ve baby boomers (%10,7) olduğuna ilişkin bilgiyi paylaştı.

Anket istatistiklerine göre, sosyal medya insanların Dogecoin (DOGE)’i en çok duydukları mecra ve %33,7’si kripto parayı sosyal medya platformları aracılığıyla duyduklarını söyledi. Ankete katılanların %21,7’si DOGE’yi, arkadaşları ve aileleri aracılığıyla duyduklarını söyledi. Ankete katılanların %45’i Dogecoin’i duyduğunu ve yaklaşık %27,6’sının bu kripto para birimine yatırım yaptığını söyledi. Bir başka çarpıcı istatistik, ankete katılanların %30’unun Dogecoin’in yeni Bitcoin olduğuna inandığını gösteriyor.

Dogecoin (DOGE)’e yatırım yapan anket katılımcılarının bir kısmının seçimlerinden memnun olmadığı da belirlendi. Anket katılımcılarının %40’ının Dogecoin’e yatırım yapmaktan pişmanlık duyduğu görüldü. Son Wallstreetbets GME hisse senedi heyecanı gibi, %48,8’i Reddit’te şişirilmiş hisse senetlerine yatırım yapmaktan pişmanlık duyuyor.

Katılımcıların %15,2’si Dogecoin’i onaylamazken, %41,1 kayıtsız ve %43,6 ise DOGE’yi onaylıyor. Elon Musk‘ın Dogecoin piyasasındaki rolüne ilişkin yapılan değerlendirmelerde, yanıt verenlerin çoğu ya DOGE hakkında söylediklerini beğendi ya da Elon Musk’ın Dogecoin hakkındaki görüşlerini umursamıyor. Anket ayrıca şunları vurgulamaktadır:

Musk’ın DOGE ile ilgili bilgi paylaşımlarına sıra geldiğinde katılımcıların çoğunun ya bu paylaşımları onayladığı ya da umursamadığı görüldü.

Her dört Amerikalıdan biri Dogecoin (DOGE)’in geleceğin parası olduğuna inanıyor

Araştırmanın sonunda, Gamblerspick araştırmacıları her dört Amerikalıdan birinin Dogecoin’in geleceğin parası olduğuna inandığını vurguladı. Ankete katılanların %23’ü DOGE’nin bu yıl birim başına 1 dolara ulaşacağına inanıyor. %46,4’ü Dogecoin’e eğlence için yatırım yaparken, %53,6’sı zengin olma fırsatı olarak gördükleri için yatırım yaptıklarını belirtti.

Kripto ekosistemi kapsamında yapılan değerlendirmelerde, genel olarak, Gamblerspick anketine katılanların en çok finans sektörünün etkileneceğine inandığı tespit edildi. Finans sektörünü sırasıyla perakendecilik, kumarhane/kumar ve esrar piyasası izlemektedir. Gamblerspick’in ankete ilişkin notları şunları içeriyor:

Çoğu insan Dogecoin’i ödeme olarak kabul etmenin Amazon için bir avantaj olacağını düşünüyor. Diğer mağazalar değerlendirilirken, ankete katılanların %41,1’i hiçbir mağazanın Dogecoin’i kabul etmesini gerçek anlamda istemediklerini söyledi.

Kaynak Azcoinnews.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku