Bu Altcoin Ethereum (ETH)’u Geride Bıraktı!

76

Blockchain ağı Polygon bir süredir haberlerde yer alıyor ve yeni kilometre taşlarına ulaşmaya devam ediyor. Polygon ağı, günlük işlem hacimlerinde 7,4 milyona ulaşan yeni bir rekor seviyeye ulaştı. İlginçtir ki, Polygon’un işlem hacimleri altcoin Ethereum (ETH) ve Binance Akıllı Zinciri (BSC) gibi devlerin hacmini aştı.

Polygon, Altcoin ETH ile istikrarlı bir büyüme kaydediyor

Altcoin Ethereum için bir katman-2 ölçeklenebilirlik çözümü olan Polygon, son zamanlarda istikrarlı bir büyüme kaydeden küçük bir DeFi uygulama ekosistemine ev sahipliği yapıyor. Ayrıca, Defi’nin çoğu zaten altcoin Ethereum üzerinde test edildiğinden, Polygon’un ağı ve işlem büyümesi istikrarlı ve organik olmuştur.

Bununla birlikte, altcoin Ethereum’un ağ tıkanıklığı ve yüksek gaz ücreti ile ilgili devam eden sorunları, birkaç DeFi oyuncusunu alternatif çözümleri düşünmeye ve Polygon’un yan zincir çözümünün sıcak bir hedef olarak ortaya çıkmasına neden oldu. Bu, Binance Akıllı Zincirinin (BSC) de bu yılın başlarında güçlü bir çekiş kazanmasıyla aynı nedene sahipti.

Polygon’un DApp Ekosistemine Bir Bakış

Polygon ağı küçük bir DeFi uygulama ekosistemine sahip olsa da iyi olan şey bu platformdaki projelerin daha önce altcoin Ethereum ağı üzerinde test edilmiş olmasıdır. Aşağıda, altcoin Ethereum’da bulunan çekirdek DApp’ler için kullanıcı sayısının hızlı bir görüntüsü verilmiştir. Yukarıdaki resimde gördüğümüz gibi Quickswap, 100 bin maksimum kullanıcı sayısına sahiptir. Quickswap, Polygon Blockchain ağındaki Uniswap’ın bir türevinden başka bir şey değildir. Oysa Sushiswap, Aave ve Curve, halihazırda Polygon’da bulunan önde gelen DeFi uygulamalarından bazılarıdır.

Aave DeFi protokolü, Nisan 2021’de devreye alınmasından sonraki üç ay içinde Polygon’da güçlü bir büyüme kaydetti. Aave on Polygon’u uygulayan ortalama bir kullanıcı, günde yaklaşık 5 işlem gerçekleştirebilir. Çinli gazeteci Colin Wu konuya ilişkin şunları paylaştı:

Aave’den yapılan işlemlerin en yoğun dönemi %25’i aşıyor. Polygon ağının mevcut toplam kilitlenme değeri TVL yaklaşık 10,4 milyar ABD dolarıdır ve Aave’nin toplam kilitlenme değeri TVL 8,2 milyar ABD dolarına yakındır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku