Alkol Endüstrisi Kripto Paraları ve Blockchain’i Benimsemeye Devam Ediyor!

0 43

Amerikalı yazar ve şair John Ciardi’ye göre, “Fermantasyon eşittir medeniyet” demektir. Küresel olarak, bu felsefe, önemli ekonomik katkılar, getiriler sunan ve alkol üreticilerine güvenen farklı medeni ülkelerde devam etmiştir.

Bira ve şarap üreticileri, İskoç viskisi şirketleri ve sektördeki diğer önemli kurumlar, hem daha iyi tat elde etmek hem de kâr için yeni teknolojileri giderek daha fazla benimsiyor. Özellikle son dönemde, bu şirketlerin bazıları, kripto para birimlerine ve blockchain teknolojilerine yöneliyor.

Kripto Paralar Alkol Endüstrisiyle Buluşuyor

Geçen yıl, Fransız şarap distribütörü Vin Malin, kripto para birimi ödemelerini kabul etmeye başlayacağını duyurmuştu.

Şirketin yöneticisi Jean-Christophe Gallois, ilk başta bunun bitcoin (BTC) ve ethereum (ETH) ile sınırlı olacağını söyledi. Firma,gelecekte daha fazla kripto para birimini kabul edeceğini açıkladı.

Bu, kripto para sektörüne giren ilk Fransız şarap tüccarı değil. Bir başka Fransız tüccar da son Bitcoin boğa koşusu sırasında büyük geri dönüşler görüyor. Lasserre & Papillon tarafından işletilen çevrimiçi bir perakendeci olan BTC Wine, yalnızca Bitcoin (btc) cinsinden şarap satan Bordeaux merkezli bir şirkettir.

Ancak, alkol ve kripto paranın güçlerini birleştirdiği tek ülke Fransa değil.

NFT Çılgınlığı

Şubat ayında Fransa’nın komşusu İsviçre de bu akıma dahil oldu. Sygnum Bank ve Fine Wine Capital, yüksek kaliteli ve yatırım yapılabilir şarapları ticaret için dijital varlıklar olarak tokenize etmek amacıyla işbirliği yaptı. Fine Wine Kurucu ortağı Alexandra Challand şunları söyledi:

”Şarap varlıklarının tokenlaştırılması, özel koleksiyoncu yatırımcı tabanımızı, ayırt edici gerçek varlıklarda kısmi mülkiyetle ilgilenen yeni özel ve kurumsal yatırımcılara genişletmemizi sağlıyor. Bu, onlara bu eşsiz varlığın etkin bir şekilde fiziksel olarak tutma, takas etme veya talep etme fırsatı veriyor ”

NFT çılgınlığına bir başka Avrupalı ​bira üreticisi de katıldı. İrlandalı viski damıtıcısı Kinsale Spirits ’, NFT müzayedesne nadir bulunan 20 yıllık malt bir viski sundu.

Bu fıçı viski, Cooley’in Louth’taki orijinal içki fabrikasından kalan birkaç fıçıdan biridir. Satıcılar tarafından tarihin ender bir parçası olarak nitelendirilen viski, “Pallet No. 14730″ 2001’den kalmadır ve eski bir burbon fıçıda bulunur. Kinsale Spirits’in kurucularından Ernest Cantillon, geliştirmeyle ilgili olarak şunları söyledi:

“Özellikle Asya’daki insanların bununla ilgilenebileceğini umuyorum. Bu, kendi başına iyi bir yatırım yapan nadir bir viski ve zamanla fiyatı da artacak.”

Blockchain Teknolojisi Benimseniyor

Amerika Birleşik Devletleri’nde, ülkenin en eski şarap dükkanı, kripto para birimlerini ödeme olarak kabul etmeye başlayacağını duyurdu. 1820’de kurulan efsanevi şarap dükkanı Acker, Kuzey Amerika’daki en büyük nadir ve kaliteli şarap müzayedesine ev sahipliği yapıyor. Acker, bu yeni ödeme şeklini kabul etmekten gurur duyduğunu söyledi. Acker başkanı John Kapon şunları söyledi:

“Kripto paralar artık hayatımızda ve sürekli değişen ve değişen dünyada bu ek ödeme seçeneklerini sunmaktan heyecan duyuyoruz. Zaten güçlü olan şarap severler ağımızı büyütmeyi ve yakında dijital alanda daha heyecan verici duyurular yapmayı dört gözle bekliyoruz. ”

Ancak alkol üreticileri ve tüccarları arasında blockchain teknolojisine yönelik büyüyen bir eğilim var.

Avrupa Blockchain Derneği Başkanı Michael Gebert, işletmelerin, şirketlerinin karşılaştığı sorunları çözmek için blockchain teknolojilerine yöneldiğini söyledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku