Cardano (ADA) CEO’su Neden Ethereum (ETH)’u Daha Üstün Görüyor?

67

Cardano (ADA)’nun etkileyici yolculuğu geçtiğimiz ay boyunca yazılı olarak da belgelendi. Sosyal analitik platformu LunarCrush, sosyal aktivite açısından toplam 2237 token arasından Cardano (ADA)’yı 1 numaralı token olarak sıraladı. ADA, son 24 saatte küçük bir düzeltmeye tanık olmasına rağmen, yazım sırasında 1,70 dolar fiyat seviyesinin hemen altında işlem görüyordu.

Ethereum (ETH) ve Cardano (ADA) tartışmasında başka bir karmaşa

Cardano denilince akla gelen bir diğer şey 2. en büyük kripto para olan Ethereum ile geçmişi. Charles Hoskinson ve Vitalik Buterin, geçmişte her iki kripto paranın teknik üstünlüğü üzerine sıklıkla tartışma yaşamışlardı. Hoskinson, en büyük altcoin eleştirisinde sözünü esirgemez oldu. ETH’nin başlangıcından bu yana, bu iki önde gelen kripto para biriminin taraflarının ideolojilerinde önemli farklılıklar vardı. Bazılarına göre Hoskinson’un, “ETH katili” olarak adlandırdığı Cardano üzerinde çalışmaya başlamak için Ethereum’dan ayrılmasının nedeni bu. Sebebi her neyse de Hoskinson, yakın tarihli bir canlı yayında ETH için şu ifadeleri kullandı:

ETH, bu alanın gördüğü en büyük yeniliklerden biri ve Bitcoin’den çok daha büyük. Herkese çılgın bir şey inşa edebilecekleri bir platform sağlamış oldu. ETH 2.0’ın olgunlaşması ve büyümesi zaman alıyor ama başaracağından eminim. Yakında pazara ulaşacak ve bir bütün olarak kripto topluluğu için yalnızca iyi şeyler yapacak.

Cardano CEO’su Hoskinson, Buterin ile ortak amaçlara sahip olduklarını belirtti

Cardano mucidi, Vitalik ve kendisi arasındaki geçmişteki farklılıkları da kabul etti. Ancak bir konuda hemfikirdi:

İkimizin de gündeminde bu merkezi olmayan dünyanın olduğu konusunda onunla aynı fikirdeyim.

Cardano kurucusu Hoskinson, ADA’nın neden ve nasıl üstün olduğu konusunda fikirlerini belirtmekten çekinmiyor. Yaptığı Youtube oturumlarında veya canlı röportajlarda/konferanslarda sıklıkla bu konudan bahsediyor. Bu konuya yönelik son röportajında ​​Hoskinson şunları söylemişti:

İnsanlar ‘Ethereum’un ağ etkisine nasıl yetişeceksiniz?’ dediğinde gülüyorum. Ethereum konusunda ve Cardano (ADA)’nun ETH’yi kendi oyununda nasıl yeneceği hakkında çok fazla şüphe vardı. Belki de ADA’nın bir “ETH katili” olarak adlandırılmasının nedeni budur. Her şeyden önce Ethereum kendini öldürüyor. Ethereum’u Ethereum 2.0 ile değiştiriyorlar. Sonunda ETH 2.0, ETH 1.0’ı öldürecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Ambcrypto.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku