EIP 1559 Güncellemesi Ethereum’un (ETH) Yükselişini Durdurabilir mi?

0 94

Ethereum (ETH) 2.0 ilgili önemli gelişmeler özellikle Aralık 2020’de Faz 0’ın başarıyla başlatılmasının ardından hız kazandı. Son olarak 5 Mart tarihinde çekirdek geliştiricilerin, EIP-1559’un Londra hard fork’u ile birlikte başlamasına karar vermesi ve bu kararın madencilerin yoğun muhalefetine rağmen alınması akıllara ETH’nin geleceği ile ilgili bazı şüpheleri doğuruyor.

EIP-1559’un karşılaştığı direnç her ne olursa olsun Ethereum’un Proof of Work (PoW) algoritmasından Proof of Stake (PoS) algoritmasına geçişinde önemli bir bileşen olduğu bir gerçek. ETH 2.0’ın tamamlanmasıyla birlikte madenciler aşamalı olarak kaldırılacak ve madencilerin yerlerini ETH stake eden kişiler alacak.

Kripto para piyasası genel olarak şu an da bir yükseliş trendinde olduğu için madencilerin elinde bulunan ETH miktarı her zamankinden daha fazla. Ethereum madencileri sistemin doğal satıcılarıdır ve borsalarla etkileşimleri de özellikle son birkaç yılda artış gösterdi. Madenci eylemleri ve borsalara yapılan girişler, satış ve satın alma baskısı arasında sağlıklı bir denge sağlar.

Şimdi ise EIP-1559 güncellemesi ile birlikte mevcut dengeler bozulacak. Bu dengelerin ETH fiyatını nasıl etkileyeceği belirsizliği koruyor. Güncellemenin planlandığı gibi Temmuz ayında yayınlanması ile birlikte birçok sorun netlik kazanacaktır.

Ethereum (ETH), yazım itibari ile 1.849 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku