Ethereum Erimeye Devam Ediyor! İşte Sıradaki Seviyeler

300

Ethereum (ETH), henüz  toparlanma belirtileri görünmeden aşağı yönlü kaymaya devam ederken, bir yıldan fazla bir süredir dün ilk kez 1.000 doların altına düştü.

Ethereum 7 Gün İçinde Değerinin Yarısından Fazlasını Kaybetti

Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, Etherereum (ETH), Bitcoin’in yaşadığı kayıpları takip ederek, kritik destek seviyesinin altına indi. ETH, kötü performans gösteren kripto para birimlerinden birimleri arasında dikkat çekti. Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi, geçtiğimiz hafta yaklaşık yüzde 37,4 düşüşle şu anda 950 dolar seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor.. Kripto para piyasasını önceki iki hafta boyunca bir bütün olarak incelediğimizde, piyasada genel bir düşüş olduğu görülüyor. Bu düşüş geçen hafta derinleşti ve tüm kripto para birimlerinin piyasa değerinden neredeyse 300 milyar doları sildi.

ethereum

Ancak, büyük bir düşüş yaşayan sadece kripto değil. S&P 500 geçen hafta yüzde 4,25 düştüğü için Wall Street de aynı şekilde kargaşa içinde. Aynı zaman çerçevesinde, Dow Jones Endüstriyel Ortalama yüzde 4 düşerken, NASDAQ yüzde 2’den daha az keskin bir düşüş yaşadı. Bitcoin düştüğünde normal olduğu gibi, alternatif kripto para birimleri de düşer. Bu olumsuz eğilime, Ocak 2021’den bu yana ilk kez 1.000 doların altına düşen Ethereum öncülük ediyor. Yaklaşık yedi gün içinde ETH, değerinin yarısından fazlasını kaybetti.

Daha fazla düşüş yaşanacak mı?

ABD merkez bankasının son otuz yılın en büyük artışı olan 75 baz puanlık artışla ilgili endişelere tepki olarak, hem kripto para birimleri hem de hisse senetleri ciddi bir ayı piyasası yaşadı. Hafta sonu grafiğinde
Benzer bir günlük düşüşün ardından BNB de 200 dolarlık rakamın altına düştü. Cardano, Solana, Ripple, Dogecoin, Pokadot, Siba Inu ve TRON, birkaçını saymak gerekirse daha fazla zorluk yaşıyor. Analistler, ek kayıpların yaşanabileceğine dikkat çekiyor. Federal Rezerv’in faiz oranlarını artırmaya yeni başladığını ve henüz bilançosundan herhangi bir varlık satmadığını belirttiler.

ethereum

ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu, enflasyonu ölçmek için kullanılan bir metrik olan Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) için de Mayıs ayı için yüzde 8,6’da gelen ve kripto para birimlerinin sürekli oynaklığı üzerinde etkisi olan verileri yayınladı. Teknik olarak, ETH’nin fiyatı psikolojik desteği olarak 1.000 doları geri almalıdır; Bu seviye negatife düşerse, token bir sonraki hedefi olarak 830 doları hedefleyebilir. Şubat 2018’de, aynı seviye direnç görevi gördü ve Aralık 2018’de yüzde 90’lık bir düşüşle yaklaşık 80 dolara düştü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak newsbtc
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku