Bu Altcoin, Piyasa Çöküşüne Rağmen ATH’yi Gördü!

0 44

Tüm kripto piyasası büyük düşüşlerle altüst olurken, popüler altcoin projelerinden biri olan Cardano (ADA) 1,93 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini (ATH) gördü.

Altcoin rekor kırdı

Cardano (ADA)’nun, bir kez daha tüm zamanların en yüksek değerine ulaştıktan sonra, son derece etkileyici olan 2021 performansı devam ediyor. İlginç bir şekilde, kripto piyasasının geri kalanı hızla ilerlerken bu altcoin için durum oldukça beklenmedik bir şekilde ilerliyor. ADA yeni yıla 0,18 dolar civarında girdi, ancak o zamandan beri devam eden boğa koşusundan tam olarak yararlandı. O zamandan bu yana kripto para hızla 1 doların üzerine çıkarken, piyasa değerine göre en büyük on dijital varlık arasına girdi ve yükselerek ilerlemeye devam etti.

Sonraki aylarda, ADA etkileyici performansını ikiye katladı ve 1,5 doların üzerinde keşfedilmemiş bir bölgeye yöneldi. Kabaca bir hafta önce, altcoin’in bir günde yüzde 20 arttığı ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1,7 dolara ulaştığını bildirdik. Bu tarihsel veri kazanımları kendi başlarına etkileyici olsa da Cardano (ADA) o zamandan beri tırmanmaya devam ediyor.

Cardano’nun rekoru piyasa çapındaki bir düzeltme sırasında geldi

Bugün erken saatlerde, altcoin 1,87 doların üzerinde başka bir rekor kırdı. Bu akıllara durgunluk veren artış,  Cardano (ADA) fiyatının 2021’in başından bu yana on kattan fazla arttığı anlamına geliyor. Üstelik veriler, tam olarak 14 ay önce – 13 Mart 2020’de ADA’nın tüm zamanların en düşük seviyesi olan 0,019 dolara düştüğünü gösteriyor. COVID-19 kaynaklı piyasa çöküşünden bu yana, kripto para yaklaşık yüzde 9,400 arttı. Bugünün rekoruyla ilgili ilgi çekici olan şey ise, piyasa çapında başka bir düzeltme sırasında gelmesidir.

Daha önce bildirildiği gibi, ünlü milyarder ve Tesla CEO’su Elon Musk’ın Tesla’nın ürünleri için Bitcoin ödemelerini devre dışı bırakmasının ardından, tüm piyasa değeri bir günde yaklaşık 500 milyar dolar kaybetti. Bitcoin günde 12.000 doları silerken çoğu altcoin projesi de BTC’yi takip etti. İlk ondaki altcoin’ler sırasıyla şu şekilde düşüşe geçti: ETH (-%13), BNB (-%13), DOGE (-%20), XRP (-%11), BCH (-%17) ve UNI (-%10).

Kaynak Cryptopotato.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku