100 Yaşındaki Cowen Bank Bitcoin (BTC) Kervanına Dahil Oldu!

0 45

Yüzyıllık bir yatırım çözümü sağlayıcısı olan Cowen Investment bankası bugün, hedge fonlarına ve varlık yöneticilerine Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para saklama hizmetleri sunacaklarını duyurdu. Banka, Standard Custody and Trust co ile birlikte kurumsal düzeyde saklama hizmeti sunan ilk Wall Street devi oldu. Yatırım bankası ayrıca Ripple CTO’su David Schwartz tarafından kurulan PolySign şirketine 25 milyon dolarlık oldukça yüksek bir miktarda yatırım yapmayı planladığını aktardı.

Bitcoin (BTC)’e büyük talep var

Cowen’ın icra kurulu başkanı Jeffrey Solomon bir röportajda konuyla ilgili şunları söyledi.

Bitcoin (BTC)’e Büyük bir talep var. Çok yakın bir gelecekte, kurumsal müşterilerimizin çoğunun önümüzdeki engelleri aşmasına ve dijital varlıkların alım satımına başlamasına yardımcı olabileceğiz.

Solomon, kararın tamamen artan talebe dayandığını açıkladı ve şunları ekledi:

 Eğer güvene dayalı bir kurumsal yatırımcıysanız, bir an önce erişebileceğiniz net bir gözetim zinciri olmayan herhangi bir varlığa yatırım yapmanız için çıta son derece yüksektir. Varlık sınıfıyla ilgili bir fikriniz olsa bile, saklama hizmeti sunamazsanız, o zaman ticaretini yapamazsınız. Bitcoin artık inkar edilemeyecek bir gerçek!

 Musk’a rağmen benimsenme devam ediyor

JP Morgan ve Goldman Sachs’taki bazı eski Bitcoin eleştirmenleri de dahil olmak üzere birçok Wall Street devi, artan talep ortasında kurumsal müşterileri için Bitcoin yatırım araçlarını duyurdu, ancak çoğu, regülasyon konusundaki belirsizliklerden ötürü doğrudan saklam hizmeti sunmaktan kaçındı. Bu nedenle Cowen’den gelen bu hamle, piyasada artan FUD’a rağmen Bitcoin ve diğer dijital varlıklara artan kurumsal güveni yeniden teyit ediyor.

Bugün erken saatlerde Elon Musk, Tesla arabaları için Bitcoin ödeme seçeneğini askıya aldıktan sonra, Bitcoin enerji tüketimi yeniden gündem oldu. Ancak bu, Wall Street devlerini ve Bitcoin madencilerini etkilemiyor gibi görünüyor, çünkü ağın madencilik zorluğu yüzde 21 artarak yeni bir ATH kaydetti.

Kripto para tüccarı ve Barstool Sports’un kurucusu Dave Portnoy, Musk’ın “Bitcoin’i mahvetmeye çalıştığını” iddia ederek şunları söyledi:

Elon Musk, tıpkı bir büyücü gibi kripto paralara istediği zaman büyü yapıyor ve herkes her hareketini takip ediyor! Dogecoin’i yukarı gönderiyor, Bitcoin (BTC)’iaşağı gönderiyor, bu saçmalık! Elon, sen ne yapmak isteğin konusunda kararsızsın! Piyasayla oynama! Bu, insanların gelecekleri ve servetleriyle oynamaktır. İnsanların geleceğiyle oynama.

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku