Cardano (ADA) En Çok Bu Ülkelerde Popüler: Analistten Fiyat Tahmini!

0 116

Cardano (ADA)’ya olan ilgi, kripto para biriminin arkasındaki geliştirme ekibi olan Input Output Hong Kong (IOHK) dijital varlık için gerçek dünya uygulamaları üzerinde çalışırken artış gösteriyor.

Google Arama’daki arama sorgularının popülerliğini analiz eden Google Trendler’den elde edilen veriler, son birkaç ayda Cardano haberlerine olan ilginin arttığını gösteriyor. Bu ilgi Ocak ayının sonunda başladı ve 14 Mart’ta zirveye ulaştı.

Veriler ayrıca, piyasa değeri açısından en büyük altıncı kripto para birimi olan Cardano ile en çok ilgilenen ülkenin Hollanda olduğunu, onu İrlanda ve Avustralya’nın takip ettiğini ortaya koydu.

Afrika’daki ortaklıklar

Cardano, geçtiğimiz günlerde Afrika’daki önemli ortaklıkları açıkladı. Şirket, ülkenin okullarındaki öğrenci performansını takip edecek Blockchain tabanlı bir sistem için Etiyopya Eğitim Bakanı ile birlikte çalışıyor. Proje, 5 milyon öğrenciye ve 750 bin öğretmene uygulanacak ve onu dünyanın en büyük Blockchain dağıtımı yapacak. Şirket bu konuyla ilgili şunları söyledi:

Bu ortaklık, Etiyopya’nın Dijital Dönüşüm Stratejisinin merkezinde yer alıyor. IOHK, gelişmekte olan dünya ülkelerinin Blockchain’den benzersiz bir şekilde yararlanabileceğini uzun zamandır araştırıyor ve bu dağıtım, Afrika vizyonumuzun anahtarıdır

Firma ayrıca, ülkenin kırsal bölgelerinde mobil internet bağlantısını kolaylaştırmak ve dijital kimlik ve finansal çözümler sağlamak için kurulduğu Tanzanya’ya blockchain çözümleri getiriyor. Cardano CEO’su Charles Hoskinson şunları söyledi:

İnternet bağlantısı olmayanları internete kavuşturmak ve yeni bir mobil ağ oluşturmak için  WorldMobileTeam ile ortaklık yapıyoruz. Tanzanya’dan başlayarak, ortaklığımız 100 bin kişiyi 5G’ye bağlamayı ve Blockchain tabanlı kimlikleri uygulamayı hedefliyor

Cardano fiyatı iki katına çıkabilir

Analistler, kripto para biriminin yükselmeye devam edeceğini düşünüyor. Kripto uzmanı Lark Davis, dijital varlığın yükselmesini beklediğini söyledi. Analist, bunun, Cardano Blockchain’de akıllı sözleşme işlevselliğini sağlayacak, Alonzo yükseltmesini yayınladığında gerçekleşeceğini söyledi. Güncelleme Ağustos ayında başlayacak. Davis, ADA’nın fiyatının büyük olasılıkla yükseltmeye yol açacağını söyledi.

Cardano, güncellemeden önce platforma geliştiricilerin ilgisinin arttığını gördükten sonra şimdiden yeni bir özel ekip oluşturuyor. Popüler altcoin’in ilerleyen günlerde tıpkı Bitcoin gibi kurumsal ilgi ve yatıırm yapması bekleniyor. Bunun gerçekleşmemesi için şu anda bir neden görünmüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku