Microstrategy Gene Bitcoin (BTC) Almaya Hazırlanıyor! İşte Detaylar!

21

Büyük BTC satın alma duyurusunun ardından MicroStrategy, stokta 1 milyar dolara kadar satış yapabileceğini söyledi. Firma, tekliften elde edilen geliri Bitcoin’in satın alınması da dahil olmak üzere genel kurumsal amaçlar için kullanmayı planladığını söyledi. Aynı gün iş zekâsı firması MicroStrategy, Bitcoin’i satın almak için özel bir teklif satışından elde edilen 488 milyon doları kullanacağını açıkladı ve şirket aynı nedenden dolayı 1 milyar dolara kadar hisse satabileceğini söyledi.

MicroStrategy, 1 milyar dolara kadar hisse satabilir

Pazartesi günü Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu‘na S-3 başvurusunda bulunan MicroStrategy, “piyasada” bir menkul kıymet teklifini başlatacağını ve bunun da zaman içinde A Sınıfı adi hisse senedinin 1 milyar dolara kadar satılmasına izin vereceğini söyledi. Firma, tekliften elde edilen geliri Bitcoin’in satın alınması da dahil olmak üzere genel kurumsal amaçlar için kullanmayı planladığını söyledi ve konuya ilişkin olarak şunları da ekledi:

Bitcoin faiz veya diğer getirileri ödemez ve bu nedenle bu tekliften elde edilen net gelirlerden yatırım getirisi elde etme yeteneği, bu tekliften elde edilen net gelirlerle MicroStrategy olarak Bitcoin satın almamızı takiben Bitcoin değerinde bir değerlenme olup olmamasına bağlı olacaktır. Bitcoin alım satım fiyatlarındaki gelecekteki dalgalanmalar, bu tekliften elde edilen net gelirlerle satın alınan Bitcoin’i, bu tekliften elde edilen net gelirlerin önemli ölçüde altında bir değerle nakde çevirmemize neden olabilir.

Şirket, 488 milyon dolar daha satın almayı planlıyor

SEC dosyasına göre, MicroStrategy, 4 Haziran itibariyle 92.079 Bitcoin’i (BTC) yayınlandığı tarihte yaklaşık 3,7 milyar dolar değerinde elinde tuttu ve şirket bugün kripto para biriminde 488 milyon dolar daha satın almayı planladığını söyledi. Dosyalama, MicroStrategy firmasının mevcut varlıklarını ortalama 24.450 dolarlık bir BTC fiyatıyla satın aldığını gösteriyor. Bu şirketin elinde bulunan şirketin kripto para değerinin neredeyse 1,5 milyar dolar arttığını gördüğü anlamına geliyor. Firma 1 milyar dolarlık gelirin tamamını tekrar Bitcoin’e yatırım yapmak için kullanırsa, kasasına şu anki değeri 40.150 dolar olan kabaca 25.000 token ekleyecektir. Kripto paranın fiyatı son 24 saatte %8,8’den fazla artmış durumda.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cointelegraph.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku