Bitcoin ve Altcoin Piyasasında Neler Oluyor? Analist Verilerle Açıklıyor

0 10

Önde gelen kripto stratejisti, Bitcoin’in kullanıcı tabanı büyüdükçe ve para çekme işlemleri arttıkça döviz mevduatlarının azaldığini ancak Bitcoin’in boğa koşusunun hala sağlam olduğunu ifade etti. Popüler Bitcoin ve altcoin analisti Willy Woo, Bitcoin’in boğa piyasasının dayanacağını ve devam edeceğini belirtti. Woo, BTC ağının bu çöküş sırasında genişlemeye devam ettiğini belirttikten sonra bu sonuca vardı. İlginç bir şekilde, oldukça fazla on-chain verisi de bu anlatıyı destekliyor.

Bitcoin ve altcoin boğa koşusu bozulmamış

Nisan ortasında 65 bin dolara yükseldiğinden beri Bitcoin düşüşe geçti. 60 bin doların altına düştükten sonra, durum mayıs ayı başlarında Tesla’dan gelen olumsuz haberler ve Çin’den gelen çifte beladan sonra daha da kötüleşti. Sonuç olarak, BTC ATH’den bu yana 35 bin dolar düşüşle 30 bin dolara kadar geriledi.

BTC Başlangıçta 10 bin doların üzerinde toparlanmasına rağmen, piyasayı düşürme eğilimi olan kişiler baskıyı yoğunlaştırdı ve kripto para hala 40 bin dolar bandına geri dönemiyor. Bazı raporlar, kurumların bu çöküş boyunca biriktirdiğini, kısa vadeli yatırımcıların ise sahip oldukları Bitcoin ve altcoin yatırımlarını elden çıkardığını gösteriyor.

Analist: 2021 BTC zirvesi 2017’deki zirveyi geçecek!

Pek çok Bitcoin ve altcoin yorumcusu ve Willy Woo tarafından özetlenen veriler, Bitcoin ağındaki kullanıcı büyümesinin son birkaç hafta içinde artmaya devam ettiğini gösteriyor. Popüler analist, “kripto para kullanmayanların bu fırsatı kullanarak dipten satın aldığını” belirtti.

Woo, varlığın başlangıcından bu yana BTC kullanıcı sayısının her yıl kabaca ikiye katlandığını belirttikten sonra şöyle söyledi:

Merak ediyorsanız, boğa piyasası çok sağlam. Bu nedenle, 2021 zirvesinin 2017’nin zirvesinden çok daha yüksek seviyelerde sona ermesi bekleniyor. Bu trend altında sadece ısınıyoruz.

Böylece Woo, yakın zamanda BTC’nin boğa döngüsünün henüz bitmediğine dair aynı yorumu yapan SkyBridge Capital’den Anthony Scaramucci’nin beğenilerine katıldı.

Yatırımcılar Bitcoin ve altcoin yatırımlarını çekiyor

Piyasa çöküşünün en dalgalı günleri öncesinde, sırasında ve sonrasında, yatırımcılar Bitcoin’lerini borsalara yatırmak için acele ettiler. Bu tarz yatırımcılar tipik olarak, Bitcoin ve altcoin yatırımlarını satma eğilimindedirler.

Bununla birlikte, bu çalkantılı dönem elde edilen ek verilere göre değişti. Ticaret platformlarındaki mevduat sayısı, son ani yükselişin ardından 4 ayın en düşük seviyesine düştü.

Aynı zamanda, borsalardan çıkışlar, Mart 2020 ortasındaki Kara Perşembe’de Bitcoin ve altcoin projelerinin çöküşünden bu yana çarpıcı bir şekilde en yüksek seviyeye yükseldi. Bitcoin’in fiyatı dünün en düşük seviyesi olan 31 bin dolardan sonra, kabaca 7.000 dolar ekleyerek toparlandı.

Kaynak Cryptopotato.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku