SkyBridge Capital CEO’su: Dogecoin Dijital Gümüş Olabilir!

0 36

Bloomberg, SkyBridge Capital CEO’su Anthony Scaramucci’nin müşterilerinin önünde Bitcoin’i desteklediğini ve bu kripto para birimini Dogecoin benzeri altcoin’lere kıyasla bir “zirve avcısı” olarak adlandırdığını bildirdi. Ayrıca, bu statünün her zaman Litecoin (LTC)’e ait olduğunu düşünse de DOGE’un dijital gümüş haline gelebileceğine inanıyor.

Scaramucci, fiyat düşüşüne rağmen Bitcoin’i savunuyor

Dogecoin

Dominant kripto para birimi, bir aydır 60 bin doların altında bir aralıkta işlem görürken, Tesla CEO’su Elon Musk’ın son attığı tweet ile 47 bin dolara indi. Tesla’nın Bitcoin ile araba alımlarında U dönüşü yaptığını söyleyen Anthony Scaramucci, Bitcoin’in muazzam potansiyeline hala inanıyor. Şirket müşterilerinin “bunu kaçırmak istemediğine” inandığını; çünkü “kaçış hızına” ulaşan tek kripto para biriminin Bitcoin olduğunu belirtti.

Scaramucci, Bitcoin (BTC)’in şu anda kripto piyasa değerinin yaklaşık yüzde 40’ını elinde tuttuğunu, 2021 başladığında yüzde 70’e düştüğünü ve kripto para birimleri arasında “zirve avcısı” olarak üstünlüğünü sürdürdüğünü belirtti.

Scaramucci’den Dogecoin değerlendirmesi

Scaramucci, bu yıl ilk on kripto para birimi arasına giren ve yazım sırasında 67 milyar dolar değerinde piyasa değeri ile beşinci sırada yer alan DOGE konusundaki görüşünü paylaşırken, Dogecoin (DOGE)’in “altın olan Bitcoin’in gümüşü” olabileceğini belirtti. Bununla birlikte, SkyBridge Capital CEO’su, DOGE’un, müşterilerinin çoğu için skalanın çok ötesinde olduğunu da ekledi.

Elon Musk, DOGE’un yükselmesi açısından en büyük itici kuvvet oldu ve onu belki de sadece ünlü bir Amerikan TV programında milyarder Mark Cuban izledi.  Elon Musk yakın tarihli bir tweet’te, Tesla’nın arabalar için Bitcoin ödemelerini kabul etmeyi bırakacağını söyledi. Ancak Elon Musk, aynı zamanda şirketin Dogecoin (DOGE)’i ödemelerde kabul etmesinin gerekip gerekmediğini sormak için bir Twitter anketi düzenledi.

Bunun nedeni, Bitcoin (BTC) madenciliğinin çok büyük bir karbon ayak izi üretmesi ve yenilenemeyen kaynaklardan çok fazla enerji gerektirmesidir. Burada ilginç olan şey, her iki kripto para biriminin de Proof-of-Work (PoW) mutabakat protokolüne ilişkin olması ve bu nedenle Musk’ın mantığına göre, her ikisi kripto paranın da madenciliği sırasında çok fazla karbondioksit emisyonu olmasıdır.

Kaynak U.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku