Bitcoin Satın Alma Sinyali Veriyor Ama Düşecek!

299

Bitcoin(BTC) yatırımcıları, kripto para piyasanın dibe doğru yaklaştığına dair herhangi bir sinyal arıyor. Ancak bu haftaki Bitcoin(BTC)’de ki fiyat hareketliliği, henüz o noktada olmadığımızı gösteriyor. Kriptoarena.com olarak paylaşılan verileri sizlere aktarıyoruz.

Bitcoin(BTC)’in ralli öncesi düşüş yaşayabileceği belirtiliyor

Bu durumun kanıtı olarak, “BTC için tarihindeki en büyük aylık getiri düşüşlerinden birine dönüşen” hızlı bir düşüş sonrası BTC’nin aylık getirisine bakarak bulunabileceği belirtiliyor. Bitcoin, küresel ekonomik baskılar arttıkça yavaş yavaş aşağı doğru ilerlemeye devam ediyor. BTC, giderek daralan bir fiyat aralığında işlem yapmaya devam ettiği de gözlemleniyor.

Bitcoin Satın Alma Sinyali Veriyor Ama Düşecek!

BTC fiyat seviyelerinin düşmeye devam edip etmeyeceği, kripto para analistleri arasında popüler bir tartışma konusu oldu. Mevcut baskın görüş, daha da düşüş yaşamaya devam edeceğine işaret ediyor. Analistlere göre BTC’nin yeniden 45 bin dolar seviyesine çıkmadan önce bir süre daha düşüş eğiliminde kalacak. Blockware Solutions verilerine göre, BTC 45 bin dolar ila 47 bin dolar aralığının altında işlem gördüğü sürece düşüş görünümüne işaret eden çeşitli göstergeler olduğu belirtiliyor.

Bitcoin Satın Alma Sinyali Veriyor Ama Düşecek!

Piyasanın destek noktası aradığı görülüyor

Bitcoin’in 2022’ye 46.200 dolardan başladığı gerçeğini düşünürsek, son fiyat hareketine daha fazla ağırlık veren 180 haftalık üstel gövde hareketli ortalaması, BTC için ivmenin düştüğünü ve şu anda 47,166 dolarda oturduğunu gösteriyor. 155 günden daha kısa bir süredir piyasada işlem gerçekleştiren kısa vadeli yatırımcılar, mevcut kısa vadeli maliyet tabanının 45.038 dolar seviyesinde bulunmasıyla piyasadaki düşüşten özellikle daha fazla etki almalarına neden olduğu belirtiliyor. Tamamı ele alındığında, veri noktaları, BTC fiyatının 45 bin dolar seviyesinin altında olduğu sürece düşüş eğiliminde kalacağını göstermektedir.

Kötücül analizlere rağmen, piyasanın destek noktası arama sürecinde olabileceğine dair birkaç işaret oldu belirtiliyor. Son Glassnode Uncharted haber bülteninde yer alan bilgilere göre, Mayıs ayı başlarında BTC için 30 bin dolar seviyesinin altına düşmesinin ardından şunlar belirtildi:

Ağ değer kaybederken daha fazla arz el değiştirdikçe ağ dolaşımında bir artış gözlemlendi.

BTC’nin uyku halinde olduğunu belirtiyor

Glassnode tarafından yayınlanan verilere göre; “BTC tarihsel olarak büyük bir satın alma fırsatının sinyalini verdi.” Açıklamaları yapılmaktadır. Rapor, Bitcoin’in şu anda satın alma bölgesinde olduğu iddiasını daha da desteklemekte olduğu bildiriliyor.

Daha önce optimal bir satın alma bölgesi olarak kabul edilen bir alanda BTC’nin konsolide olduğunu belirten kuruluş, fiyat seviyeleri konusunda uyku halinde olduğunu işaret ediyor. Blockware Solutions da benzer şekilde, mevcut piyasa fiyatını 200 günlük hareketli ortalama ile karşılaştıran bir metrik olan Mayer Multiple de dahil olmak üzere, BTC’nin destek arayışında olabileceğini gösteren birkaç veri noktası bulunduğunu belirtiyor.

Bitcoin Satın Alma Sinyali Veriyor Ama Düşecek!

Birden fazla veri noktası kripto para  piyasasının ayı piyasasında olduğunu doğrular nitelikte. BTC yatırımcılarının tükenmenin sınırına ulaşabileceğine ve fiyat seviyelerinin bir destek aradığına dair göstergeler bulunduğu belirtiliyor. Ancak veriler dahilinde bile BTC’de ki düşüşün nete olarak nerede duracağı bilinmiyor. Bazı göstergelerin ise, 21 dolar seviyesine yakın sağlam bir destek seviyesine işaret ettiği gösteriliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak cointelegraph
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku