Bitcoin Fiyatı Son Düzeltmeden Sonra Ne Kadar Yükselebilir?

0 12

Altcoin Daily sunucusu Aaron Arnold, Bitcoin fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 50’nin üzerinde düştüğünü gören düzeltici olaydan sonra önde gelen kripto para biriminde büyük bir yükselişin olabileceğini tahmin ediyor.

Ünlü sunucu: Mayıs 2021’deki ATH Bitcoin fiyatı için gerçek zirve değil!

Arnold, yeni paylaştığı bir videoda 796 bin YouTube abonesine, BTC’nin Şubat’tan Mayıs 2021’e kadar 50.000 ila 60.000 ABD Doları arasında işlem yaparken oluşturduğu teknik modelin, Bitcoin fiyatı açısından asıl zirveyi göstermediğini şu ifadeleri kullanarak söylüyor:

Bu, özellikle kriptoda genellikle piyasaların zirvesi değildir. Piyasalar genellikle bir patlama tepesi ile zirvede olur. Bakınız: Ocak 2018. Bakınız: 2013. Normalde ayı piyasasına sadece fiyat grafiğinin şekline bakarak girmiyoruz.

Aaron Arnold 2017 boğa piyasası sırasında, Bitcoin’in, değerini yüzde 29 ila yüzde 38 oranında dilimleyen çok sayıda düzeltici olaydan geçtiğini vurguluyor ve Bitcoin fiyatı konusuna yönelik iddialarını şöyle ifade ediyor:

Bitcoin sahipleri, unutmayın; bu kelimenin tam anlamıyla her döngüde gerçekleşir. Bir sonraki adımdan önceki son sallamadan bahsediyorum. Aslında, sadece son döngüye bir göz attığımızda bile birden çok kez gerçekleştiğini -en az altı kez- görebiliriz. Bu noktada son bir sarsıntı var ve ondan sonra, piyasadaki bir sonraki adıma geçiyoruz. Bitcoin, bu son sallamadan sonra yükseliyor.

Arnold: Tarih tekerrür ediyor, Bitcoin fiyatı tekrar zirveyi görecek

Mayıs 2021’de Bitcoin fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) olan 64 bin doları görmüştü. Ancak değerinin yüzde 50’sinden fazlasını kaybettikten sonra bir ayı piyasasına girme olasılığına gelince, Arnold, 2013 boğa piyasası boyunca Bitcoin fiyatı döngünün ortasında yüzde 83 oranında düştüğünde olanları ise şöyle belirtti:

Bu sefer yüzde 83’ü düzelteceğimizi sanmıyorum … Şahsen ben öyle düşünmüyorum. Sanırım gördüğümüz şey bir kombinasyon. Tarih tekerrür ediyor. Tam olarak 2017 gibi değil. Tam olarak 2013 gibi de değil. Ortada bir yerde ve tarih de bu şekilde tekerrür ediyor.

Şahsen ben burada bir alıcıyım … On-chain metriklerine bakarsanız, yıllardır etrafta olan insanlara satış yapanların ezici bir çoğunlukla yeni Bitcoin sahipleri olduğunu gösteriyorlar…

Kripto analisti ayrıca, tarihsel fiyat hareketine ve teknik göstergelere dayalı olarak, 10 katlık bir patlamanın BTC için olasılıklar dahilinde olduğunu vurguluyor ve şöyle söylüyor:

Unutmayın, 21 haftalık EMA’nın (üstel hareketli ortalama) altında olan bu düşük seviyeyi en son atlattığımızda, Bitcoin fiyatı yüzde 1.100 yükseldi.

Kaynak Dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku