Elon Musk Bitcoin (BTC) Madencileriyle Görüştü: Musk Çark mı Etti?

0 67

Ekolojik endişeler nedeniyle Bitcoin (BTC)’i bir ödeme şekli olarak askıya almasından sonra, piyasada kaos yaşanmasına neden olan Elon Musk, yine sahnede. Tesla CEO’su, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Kuzey Amerikalı Bitcoin madencileriyle görüştüğünü duyurdu.

Görüşmemiz umut verici

Çin’den gelen sıkı baskı sonrası ve Musk’tan darbe yiyen lider kripto para birimi son zamanlarda yatırımcılarını endişeye düşürdü. Greenpeace ve Papa gibi kurum ve kişilerin de katıldığı çevre ve iklim tarTışmalarını başlatan Musk şunları söyledi

Kuzey Amerikalı Bitcoin madencileriyle görüştüm. Mevcut ve planlanan yenilenebilir enerji kullanımını açıklamayı ve dünya çapındaki madencilerden de bunu yapmalarını isteyeceklerini taahhüt ettiler. Görüşmemiz umut verici.

Bitcoin tutkunu Michael Saylor’dan önemli açıklama

Bazı uzmanlara göre, Michael Saylor tarafından organize edilen ve Elon Musk’ın yanı sıra Kuzey Amerika’nın önde gelen madencilerinin katıldığı toplantı, Musk’ı BTC hakkındaki olumsuz düşüncelerden kurtarmış olabilir. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor da şu açıklamaları yaptı:

 Dün Elon Musk ile Kuzey Amerika’daki önde gelen Bitcoin madencileri arasındaki toplantıya ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duydum. Madenciler, enerji kullanımında şeffaflığı teşvik etmek ve dünya çapında sürdürülebilir enerji konusunda girişimleri hızlandırmak için Bitcoin Madencilik Konseyi’ni kurmakta karar kıldılar.

Bitcoin toparlandı

Öte yandan Elon Musk, ikinci bir tweet’inde ise takipçilerini Dogecoin’in geliştirilmesine yardımcı olmak için GitHub ve Reddit’te fikirlerini paylaşmaya çağırdı. Bu gelişmelerin etkisiyle BTC fiyatı, 39 bin 800 doların üzerine çıktı. Diğer kripto paralar da önemli artışlar yaşadı.

Bitcoin (BTC) Fiyatı İyileşecek! İşte Nasıl ve Ne Zaman?
Bitcoin (BTC) Fiyatı İyileşecek! İşte Nasıl ve Ne Zaman?

Son olarak Elon Musk’ın paylaşımına çeşitli tepkiler geldi. Kripto para topluluğunun bazı üyeleri Elon Musk’ın piyasayı “rahat bırakmasını” isterken bir kesimi de ünlü CEO’nun neden geri adım attığını düşünüyor.

Kaynak U.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku