Dünyanın En Büyük Hedge Yatırım Fonu Başkanı Bitcoin (BTC) Aldı!

0 27

CNBC’nin Consensus adlı programına katılan ​​milyarder hedge fonu yöneticisi Ray Dalio, portföyünde Bitcoin (BTC) tuttuğunu açıkladı. Dalio, röpörtaj sırasında, enflasyon senaryosunda Bitcoin’i tahvil yerine tercih edeceğini açıkladı ve şunları ekledi:

Şahsen, tahvil yerine Bitcoin (BTC)’e sahip olmayı tercih ederim ve portföyümde biraz BTC tutuyorum.

Bir zamanlar Bitcoin eleştirmeniydi

Dalio, geçen yılın Aralık ayının sonuna doğru, bazı yatırımcılar gibi lider kripto para birimindeki duruşunu değiştirdi ve o zamandan beri bu konuda oldukça iyimser. Daha önce milyarder Bitcoin (BTC)’İ oynaklığı nedeniyle eleştirmişti ve yüksek fiyat dalgalanmasının BTC’yi bir ödeme şekli ya da değer deposu olarak işlev görmesini engellediğini iddia etmişti.

Elon Musk Etkisi: Kripto Para Borsaları Yemin Ediyor!
Elon Musk Etkisi: Kripto Para Borsaları Yemin Ediyor!

Bitcoin karşıtlığına rağmen, Dalio, önerilere açıktı ve fikirlerinde hatalı olup olmadığını her zaman değerlendirmeye hazır olduğunu bildirdi.  Ancak, şimdi Bitcoin’i derinlemesine araştırdığını ve sosyo-ekonomik etkisini incelediği görülüyor. Dalio, merkez bankalarının asla BTC tutmayacağını belirtti ve son olarak şunu ekledi:

Bitcoin’in en büyük riskinin başarısı olduğunu düşünüyorum.

Kurumsal benimseme artıyor

 2017 boğa koşusu çoğunlukla perakende yatırımcılar tarafından desteklenirken, Wall Street Hedge Fund devleri, BTC’nin volatilitesinin bir portföy çeşitlendirme aracı olarak kullanılamayacak kadar riskli olduğunu iddia ederek kenardan izledi. Bununla birlikte, JP Morgan ve Goldman Sachs gibi bankacılık devleri ve birkaç Hedge Funds müşterileri için Bitcoin tabanlı yatırım araçları sunduğundan, mevcut boğa koşusu bu duruşu oldukça hızlı bir şekilde değiştirmiş gibi görünüyor.

48 Milyar Dolarlık Hedge Fund olan Millennium Management, ilk BTC ETF’nin onaylanmasına kadar ABD kurumları için popüler bir Bitcoin yatırım aracı olan Grayscale Bitcoin Trust’a (GBTC) yatırım yaptı. Kripto para piyasasındaki son kargaşa sırasında bile, Chainalysis verileri, hedge fonlarının 30 bin’den fazla BTC satın alımıyla dipten satın aldığını gösteriyor.

BTC fiyatı

37 bin doların üzerinde net bir kırılmadan sonra Bitcoin fiyatı toparlanmasını 38 bin dolar direncinin üzerine uzattı. BTC 40 bin dolar direncinin üzerine sıçradı, ancak daha fazla yükselmedi. Şu anda daha düşük düzeltme yapıyor ve 39 bin doların altında işlem görüyor. İlk kilit destek 37 bin dolar seviyesinin yakınında olup, bunun altında fiyat yeniden 35 bin dolar bölgesini görebilir.

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku