Litecoin (LTC) Yatırımcısının Dikkatine! Fiyat Bu Yönde İlerleyecek!

0 69

CoinMarketCap’te ilk 25’te yer alan altcoinler yükseliyor. Bu, altcoin sezonun başlangıcına işaret edebilir. An itibariyle, 25 altcoin’den 23’ü yatırımcılarına kazançlar sağlıyor. Bunlardan, piyasa değeri açısından dokuzuncu sırada yer alan Litecoin, günlük yüzde 4’ün üzerinde kazanç elde etti ve fiyat, ATH’sinden yüzde 42 uzakta kaldı.

IntoTheBlock’un zincir üstü analizi, fiyat yükseldikçe Litecoin için trader’lar arasında güçlü bir yükseliş hissine işaret ediyor. Bu bağlamda, altcoin’in yerel bir zirveye ulaşması bekleniyor. Şu anda, büyük hodler’ların yoğunluğu yüzde 50 civarında ve daha fazla ralli ve fiyat keşfi için potansiyel olduğuna dair kanıtlar var. ATH’ye yaklaşmak daha yüksek likidite ve oynaklık gerektirecek olsa da, şu an itibariyle ticaret hacmi, fiyatı artırmak için en iyi piyasalarda yeterince yüksek.

Spot borsalardaki işlem hacmine bağlı olarak, talepte bir artış var ve bu, fiyatı 240 dolara yaklaştırabilir. Ethereum günlük yüzde 5,11’lik kazançlar elde ettikten sonra, alt ralli devam etti ve bu Litecoin’e yatırım akışını artırdı. Bu artan giriş ve genel yükseliş hissi, en iyi spot borsalardaki fiyattaki istikrarlı artıştan açıkça görülmektedir.

Litecoin Yerel Zirveye Doğru İlerliyor

Glassnode’dan alınan ortalama işlem hacmi verileri gibi Litecoin’in yükseliş hissini ve fiyat üzerindeki etkisini işaret eden başka ölçümler de var. Litecoin’in ortalama işlem hacmi, 1 ayın en yüksek seviyesi olan 172.6 LTC’ye ulaştı ve bu, büyük veya ortalamanın üzerindeki işlem değerlerinin sayısı arttıkça bir yükseliş işaretidir. Litecoin’in yükseliş rallisini destekleyen bir başka ölçü de, gerçekleşen piyasa değeridir.

Bu metrik, artan ortalama işlem hacmiyle aynı çıkarıma sahiptir. Perakende tüccarların portföyleri, önümüzdeki hafta yerel zirveye ulaşan Litecoin’in çift haneli veya artan getirilerinden faydalanabilir.

Yıl başından bu yana fiyat yüzde 61.45 arttı. 2020 yılı boyunca dalgalanma azaldı ve kademeli bir düşüş yaşandı. Bununla birlikte, 21 Mart 2021’den itibaren Litecoin, Mart 2021’in sonuna kadar 200 doların altında işlem gördü. Litecoin’in fiyat hareketi HODLing modeliyle birleştiğinde, Litecoin hodlar’ların yüzde 50’sinden fazlası tokenı bir yıldan fazla tuttu, yükselen trend kısa vadede fiyat artışının habercisi. Bu durum, varlığı 195 doların altında satın alan perakende tüccarlar için karlı hale getiriyor. Fiyatın yerel bir zirveye doğru yükselme olasılığı daha yüksek görünüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku