Kıdemli Analist: Bitcoin Boğa Piyasasının Sonunda Bu Seviyelere Ulaşacak

713

Kripto analisti Benjamin Cowen, Bitcoin’in 68.000 doların üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmasıyla birlikte, trader’ların Bitcoin tablosuna bakarken önemli bir faktörü göz önünde bulundurmaları gerektiğini vurguluyor.

Analist: Bitcoin, yeni ATH için dolar para arzını dikkate almalı

Popüler kripto analisti Benjamin Cowen yeni bir strateji oturumunda, 600 bin YouTube abonesine, Bitcoin (BTC)’in fiyat hareketleri hakkında önemli analizlerde bulunuyor. Cowen, Bitcoin’in halihazırda geçen ayın sonlarında tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) ulaşmış olmasına rağmen bu hafta gerçekleştirilen yeni ATH’nin ABD doları para arzı (M2) dikkate alındığında, Nisan’dan bu yana ilk gerçek rekoru temsil ettiğini ifade ediyor.

Cowen, Bitcoin (BTC)’in gelecekteki fiyatını tahmin etmeye çalışırken dolaşımdaki ABD doları miktarının dikkate alınması gerektiğini ifade ediyor. Analist ayrıca hızla genişleyen para arzının BTC’nin trader’larının düşündüğünden daha fazla yükseliş potansiyeline sahip olabileceğini öne sürüyor. Deneyimli analistin konuya ilişkin açıklaması ise şu şekilde:

Ana fikir, para arzını da hesaba katabiliyor olmanız. Trilyonların basılıp basılmadığını bildiğimiz için, belki de bunu Bitcoin için teorik olarak elde edilebilecek şeylerde düşünmeliyiz. Belki bu, sistemde çok daha fazla paramız olduğu için daha da yükseğe çıkabileceği anlamına gelir. Geçmişte herkes 1.200 dolarlık bir “altcoin” USD airdrop alacaksa, o zaman bu insanlardan bazılarının onunla Bitcoin satın alabileceğini düşünmeliyiz. Bitcoin şimdi para arzını hesaba katarken tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Benjamin Cowen, Bitcoin’in 100 bin dolara ulaşacağını düşünüyor

Deneyimli kripto para analisti ve trader’ı olan Benjamin Cowen, belirli bir zamanlama belirtmeden lider kripto para birimi Bitcoin’in 100.000 dolara gideceğini tahmin etmenin kolay olduğunu söylüyor. Bununla birlikte, analist bu piyasa döngüsünün altı haneli seviyelere ulaşabileceğine inandığını ifade ediyor. Cowen, Bitcoin fiyatının altı haneli seviyelere ulaşması konusunda şu yorumu yapıyor:

Genel yön yukarı. Bitcoin’in 100.000 dolara ulaşacağına inanıyorum. Bu pazar döngüsünün orada olacağına inanıyorum. Bitcoin’in bu noktada 100.000 dolara ulaşması için uzun yıllar beklememiz gerektiğini düşünmüyorum. Bu pazar döngüsünde orada olacağımızı söyleyebilirim. Ama aynı zamanda 100.000 doların üzerine çıkacağımızı düşündüğümü de söyleyebilirim. 100.000 doların zirve olduğunu bile düşünmüyorum.

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz üzere, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin 9 Kasım 2021 günü erken saatlerde 68 bin doların üzerindeki yeni ATH’sine ulaştı. Lider kripto para Bitcoin yazım sırasında, gün içinde yüzde 1,70 ve haftalık olarak yüzde 10,08’lik artışla 68,335.95 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Dailyhodl.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku