ARK Invest CEO’sunun Bitcoin Fiyat Tahmini Şaşkınlık Yarattı

506

Ünlü bir Bitcoin taraftarı olan ARK Invest CEO’su Cathie Wood, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada lider kripto para birimi hakkında fiyat tahmininde bulundu. ARK Invest CEO’su, kurumsal yatırımcıların ve gelişmekte olan piyasaların BTC fiyatını 760.000 dolara yükseltebileceğini iddia etti.

ARK Invest CEO’su: Gelişmekte olan piyasalarda Bitcoin benimsenmesi artacak

Amerika merkezli bir finans yönetim firması olan ARK Invest CEO’su Cathie Wood, Saxo Bank CIO’su Steen Jakobsen ve sermaye stratejileri başkanı Peter Garnry ile yaptığı yeni bir röportajda lider kripto para birimi hakkında fiyat tahminlerinde bulunuyor. Ünlü bir BTC taraftarı olan Wood, Bitcoin’in neden kurumların aradığı yeni varlık sınıfı olduğunu açıklıyor. Ünlü CEO, konuya ilişkin olarak şu ifadeleri kullanıyor:

Buradaki getirilerin korelasyonu, diğer herhangi bir varlık tabanına göre çok, çok düşük. Bitcoin ve diğer varlıklar arasındaki en yüksek korelasyon gayrimenkuldür ve bu 0,3’tür. Bu en yüksek. Diğerlerinin çoğuna bakarsanız, çok düşük korelasyonlar. Kurumsal yatırımcıların aradığı şey bu.

ARK Invest CEO’su, özellikle El Salvador’un Eylül ayında bir yasal para birimi olarak dünyanın en büyük kripto para birimini uygulamaya koymasından sonra, gelişmekte olan piyasalarda Bitcoin benimsemesinin muhtemel olduğunu ifade ediyor. Ünlü BTC taraftarı, bu konudaki düşüncelerini şöyle aktarıyor:

Bitcoin, dünyanın şimdiye kadar bildiği ilk özel, küresel, kurallara dayalı para sistemidir. El Salvador’da olanların inanılmaz olduğuna ve gelişmekte olan piyasaların Bitcoin’i kucaklayacağına inanıyoruz. Birçoğunun yozlaşmış rejimleri var ve para otoritelerine güvenmiyorlar. Genel olarak politikacılarına güvenmiyorlar ve bu nedenle gelişen pazarların burada büyük bir kullanım örneği olduğunu düşünüyoruz.

Cathie Wood’a göre BTC fiyatı 500 bin dolar seviyesine ulaşacak

Bu yıl haziran ayında gerçekleştirilen Bitcoin Konferansı’nda konuşmacı olan ARK Invest CEO’su Cathie Wood, gelişmekte olan piyasalar ve kurumlar dünya çapında dijital varlığı benimserse BTC’nin astronomik bir şekilde 700 bin dolar artabileceğini söylüyor. Wood’a göre gelişmekte olan piyasalar, kurumlara 500 bin dolar daha ekleyerek 200 bin dolar ek değer katacak. Wood bu konuya yönelik olarak şu yorumlarda bulunuyor:

Tek başına bu kullanım durumu, Çin hariç tüm gelişmekte olan pazarlarda tamamen benimsenirse, BTC’nin fiyatı 200.000 dolara ulaşacaktır. Çin hariç kurumlar küresel olarak portföylerinin yüzde 5’ini tahsis edecek olsaydı, bu kullanım durumu Bitcoin’in fiyatındaki 60.000 dolara ek olarak tek başına 500.000 dolar olurdu.

Kriptoarena.com olarak daha önce yer verdiğimiz gibi, Bitcoin geçtiğimiz ay, yaklaşık 68 bin dolarlık yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Ancak lider kripto para birimi, bu seviyenin ardından yükseliş eğilimini koruyamadı. Yeni ATH’sinin ardından 60 bin dolar seviyesine gerileyen BTC, son yedi gün içinde yüzde 1,14 artışla 62,226 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Dailyhodl.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku