Uzman Uyardı: Bitcoin (BTC)’de 100 Bin Dolar Hayali 2023’e Kalabilir

1.004

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC)’in yılın son çeyreğinde 100 bin dolara ulaşacağına yönelik beklentiler, varlığın son fiyat düşüşü ile rafa kaldırılıyor. Pek çok piyasa uzmanı Bitcoin’in en erken 2023 yılında bu seviyelere ulaşabileceğini iddia ediyor.

Uzmanlara göre Bitcoin ölü bölgeye girmek üzere

PlanB ve Willy Woo gibi ünlü kripto uzmanları, Omicron korkusu ve büyük borsalarda balinaların olası sahtekarlığı da dahil olmak üzere sayısız faktöre atıfta bulunarak Bitcoin fiyatına ilişkin tahminlerini yıl sonundan önce geçici olarak rafa kaldırıyor. InTheMoneyStocks Baş Piyasa Stratejisti Gareth Soloway, ise Bitcoin (BTC)’in 100 bin dolarlık fiyat beklentisinin çok daha uzun sürede gerçekleşebileceğine ve muhtemelen 2023’e kadar uzayabileceğine inanıyor.

Kriptoarena.com olarak daha önce belirttiğimiz üzere BTC’nin tarihsel fiyat hareketlerini göz önünde bulunduran kripto piyasasının uzmanlarına göre, Bitcoin hala bir geri çekilme için hazırlanıyor. Usta bir piyasa analisti olan Gareth Soloway’e göre fiyat 2023’e kadar devam edebilecek daha da zor bir döneme girecek. Soloway, Bitcoin fiyatına ilişkin olarak şu ifadeleri kullanıyor:

BTC, desteği 52 bin dolar olarak etiketledi. Ekteki tabloya dikkat edin. Burada büyük seviye bulunuyor. BTC bu seviyeye uygun hareket ederse, 48 bin dolara gidiyor. Uzun vadeli yükseliş taraftarı olsam da kısa vadeli grafikler her şeyi anlatıyor. 100 bin dolar anlatısının 2021’de gerçekleşeceğini düşünmek çılgınlık. Ancak, muhtemelen 2023’e kadar bu seviyeleri göremeyeceğiz.

Soloway, Bitcoin’de izlenmesi gereken seviyeleri açıklıyor

Willy Woo ve PlanB gibi argümanlarını esas olarak zincirleme verilere dayandıran uzmanların aksine, Soloway, analizinin çoğunu fiyat hareketine dayandırıyor. Analist, vardığı sonuçları bilinmesi gereken her şeyin çizelgelerde olduğu inancından çıkarıyor. Bu sebeple şu ana kadar yaptığı tüm tahminlerde işe yaradığını da ekliyor. Ağustos ayının ortalarında, uzman, Bitcoin (BTC)’in “desteksiz” yükselişindeki hataları tespit etti. Analist, Bitcoin’in 2013 ve 2017’de benzer geri çekilmelerine atıfta bulunarak 20 bin dolarlık bölgeye düşmesini beklediğini belirtirken şu ifadeleri kullanıyor:

Konuştuğum şeylerden biri, Bitcoin’in sonunda 18 bin – 20 bin dolar seviyesine ulaşacağı. Aklımda gerçekten bir soru işareti yok.

Soloway ayrıca ekim ayında, insanları Nisan ayının en yüksek seviyelerine çıkmamaları konusunda uyarmıştı. Bununla birlikte, uzman görüşlerini ve olası girişlerini paylaşmaya devam eden Soloway’in tahminleri tutarlılığını koruyor gibi görünüyor. Cumartesi günü yaptığı açıklamada usta analist Bitcoin fiyat hareketleri konusunda şu yorumlarda bulunuyor:

BTC şu ana kadar 45.000 dolar ve sadece 48.000 doların üzerinde tutuluyor. BTC daha düşük seviyelerde kırılırsa, bir sonraki durak 40.000 dolar, ardından 37.500 dolar ve 30.000 dolar. Olasılıklar, daha fazla olumsuzluktan önce yakın vadede 52.000 dolara geri dönüşü destekliyor. Swing trader’ları için bu seviyelerde çok sayıda ticaret fırsatı bulunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Zycrypto.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku