İngiliz Araştırma Şirketi Bu Altcoin Projelerine Dikkat Çekti

665

Önde gelen bir piyasa istihbarat firması olan MacroHive, büyüme açısından diğer kripto para birimlerini katlayarak geride bırakacaklarını düşündükleri altcoin projelerini belirledi. MacroHive’a göre metaverse odaklı projeler büyük bir büyüme potansiyeline sahip görünüyor.

Araştırma şirketine göre yılın en iyi performans gösterenleri metaverse altcoin projeleri

İngiltere merkezli piyasa araştırma şirketi MacroHive’a göre, gelişmekte olan kripto sektörü, bu yıl yüzde 37 bin hızla fırladıktan sonra en büyük performans sergiliyor. MacroHive, şirketin popüler kripto para kullanım durumlarını yakaladığına inandığı dört endeks oluşturdu. Bitcoin için olan hariç her endeks, belirli bir temanın veya sektörün piyasa değerini temsil eden beş altcoin projesinden oluşuyor. MacroHive’a göre, diğerlerinin üzerinde bir kesim olan bir kesim olan metaverse sektörü oluyor. Şirket konuya ilişkin olarak şu ifadeleri kullanıyor:

Bu yıl açık ara en iyi performans gösteren metaverse projeleri oldu. Yıl içinde yüzde 37 bin gibi büyük bir artış göstermesinin yanı sıra yalnızca son yedi gün içinde yüzde 20 kazandı.

MacroHive, metaverse odaklı altcoin projelerinin bulunduğu endeksinin oyna-kazan platformu Axie Infinity (AXS), Ethereum tabanlı sanal dünya The Sandbox (SAND), sanal gerçeklik platformu Decentraland (MANA), Blockchain oyun platformu Enjin Coin ve oyuncu kontrollü Blockchain oyun platformu Gala’dan oluştuğunu ifade ediyor.

MacroHive’a göre akıllı sözleşme platformları en iyi ikinci performans gösterenler oluyor

Piyasa araştırması firması MacroHive’ın bir sonraki en iyi performans gösteren endeksi ise lider altcoin projesi Ethereum, Solana (SOL), Cardano (ADA), Avalanche (AVAX) ve Polkadot (DOT) gibi önde gelen akıllı sözleşme platformlarını içeriyor. MacroHive’a göre Ethereum gibi önde gelen akıllı sözleşme platformlarının bulunduğu bu endeks ise yıl içinde yüzde 2,355 artış kaydediyor.

Şirketin listesinde üçüncü sırada merkezi olmayan finans (DeFi) altcoin projelerinin bulunduğu endeks yer alıyor. Bu yıl yüzde 584 artış kaydeden DeFi endeksi için MacroHive, borç verme ve borçlanma protokolü Aave, stablecoin yönetişim token’ı Maker (MKR), akıllı sözleşme DeFi platformu Compound (COMP), merkezi olmayan borsa Uniswap (UNI) ve otomatik piyasa yapıcı PancakeSwap (CAKE)’ı seçiyor. Son zamanlarda yükselen altcoin projeleri hakkında daha fazla bilgi almak için Kriptoarena.com’u takip etmeye devam edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Dailyhodl.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku