Glassnode Raporu: Bitcoin (BTC) Zincir Üstü Verileri Alarm Veriyor!

69

Bitcoin (BTC)’in zincir üstü etkinliği, BTC fiyatındaki düşüş esnasında son birkaç gün içinde keskin bir düşüş yaşadı. Kripto para analiz platformu Glassnode tarafından yayınlanan en son haftalık zincir üstü rapora göre, aktif Bitcoin adresleri geçen hafta 0,94 milyona geriledi ve bu son zirvelerden yaklaşık yüzde18 düştü.

Bitcoin metriklerinde düşüş devam ediyor

Glassnode, Bitcoin ağı tarafından belirlenen toplam transfer hacminin son iki haftada  yüzde 65 oranında keskin bir düşüş gördüğünü belirtti. Hacim günlük 43 milyar dolardan günde yaklaşık 15 milyar dolara düştü.

Analist PlanB: Bitcoin (BTC)'de Seyir 2013'tekine Benzer Şekilde İlerliyor

An itibariyle, Bitcoin’in toplam piyasa değeri, 10 Mayıs 2021’deki 1,1 trilyon dolardan 620 milyar dolara düştü. BTC’nin toplam piyasa değeri, 2021’in başlangıcından bu yana yaklaşık yüzde12 arttı. BTC dominans oranı  yüzde 41.5. Glassnode raporunda şu ifadelere yer verdi:

 Son satış sırasında, Bitcoin ağı aktif adreslerde son zamanlardaki en yüksek seviyelerden yüzde 18 düşüşle 0,94 milyon civarına düştü. BTC ağı tarafından belirlenen toplam USD cinsinden transfer hacmi, son iki haftada yüzde 65 gibi büyük bir oranda geri çekildi. Değişime göre ayarlanmış transfer hacmi günde 43 milyar dolar’dan 15 milyar dolar’a düştü. 2017 artçı sarsıntı, zincir üzerinde yerleşik hacmin yaklaşık 3 aylık bir süre içinde yüzde 80 oranında düştüğü karşılaştırılabilir ölçekteki tek olaydır.

BTC çıkışları rekor kırdı

İngiltere merkezli bir kripto varlık yönetim şirketi olan CoinShares tarafından yayınlanan yakın tarihli bir raporda, Bitcoin yatırım ürünlerinde Haziran 2021’in ilk haftasında rekor çıkışlar görüldü. CoinShares, raporda şunları belirtti:

Piyasadaki olumsuz duygu, yine toplam 141 milyon ABD doları çıkış gören Bitcoin’e odaklandı ve bu oran kayıtlardaki en büyük çıkış haftası.

Analist Tahminleri: Bitcoin ve Altcoin'lerin ATH'ye Ulaşması Aylar Alabilir

Büyük Bitcoin adresleri de lider kripto para birimini kripto para borsalarından dijital cüzdanlara taşımaya başladı. Whale Alert, bugün kripto para borsası Coinbase’den dijital bir cüzdana 123 milyon dolardan fazla değere sahip 3.706 BTC’lik bir hareketi vurguladı

Kaynak Financemagnates.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku