Stratejist Raoul Pal, Bitcoin (BTC)’deki Son Düşüşü Değerlendirdi

91

Eski Goldman Sachs yöneticisi Raoul Pal, önde gelen kripto para Bitcoin (BTC)’in şu anda  yılın en düşük seviyesi olan 30.681 dolara düşmesinden haftalar sonra oldukça kritik bir noktada işlem gördüğünü söyledi.

Bitcoin ufukta tersine dönüş sinyalleri veriyor

Makro gurusu yeni bir tweet’te 552,700 takipçisine BTC’nin ufukta bir tersine dönüşü gösteren sinyaller verdiğini söylüyor. Raoul Pal’a göre Bitcoin, sinyali onaylayamazsa düzeltme süresini uzatma riskiyle karşı karşıya bulunuyor. Pal, DeMark göstergesine ilişkin olarak yaptığı değerlemeleri ise şu şekilde özetliyor:

DeMark Göstergelerinin olasılıkları değerlendirmek üzere benim açımdan iyi çalıştığını düşünüyorum. Bitcoin (BTC)’deki günlük trend çizgisindeki haftalık 9, daha yüksek bir geri dönüş şansının doğru olabileceğini hissediyor. Bu birkaç hafta içinde başarısız olursa (daha düşük oranların ortaya çıkması durumunda), çok daha uzun acıya yol açacaktır. Bakalım…

Pal, giriş ve çıkış fırsatlarını zamanlamak için DeMark göstergesini kullanıyor. Bu göstergeyi Bitcoin fiyat trendi analizinde de kullanıyor. Thomas Demark tarafından bulunan göstergesi belirli bir zaman aralığında, belirli bir süre için yüksek ve düşük fiyat değerlerinin karşılaştırılmasına dayanır. Yazarın mantığına göre, bu veriler, gelişmekte olan bir trendin potansiyelini değerlendirmemize ve grafiğin tersine çevrilmesine eşlik eden faktörleri belirlememize olanak tanır. DeMark sıralı göstergesi 9’luk bir okuma yanıp söndüğünde, yatırımcılar bunu bir trendin tersine çevrilebileceğinin bir işareti olarak alırlar.

BTC meteorik yükseliş öncesi 2013 büyük düzeltmesini izliyor

Global Macro Investor (GMI) CEO’su, Bitcoin (BTC)’in geçen yıl koronavirüs kaynaklı çöküşten kurtulduğunda gerçekleşen piyasa yapısını yansıtıyor gibi göründüğünü belirtti. Ünlü CEO bu konudaki düşüncelerini şöyle açıkladı:

Bu, GMI’dan yaptığım çalışmayla uyumlu…

 

 

Pal ayrıca, mevcut düşüşün, Bitcoin (BTC)’in 100 dolardan 1000 dolara %900’lük bir meteorik yükselişe geçmeden önceki 2013’teki büyük düzeltmeye benzer bir grafik izlediğini de vurguluyor.

Pal, lider kripto para BTC uzun vadeli yükseliş eğiliminde olduğunu, diğer taraftan başka bir düşüşün de olasılıklar dahilinde olduğunu söylüyor.

Hala son bir bıçak daha düşebilir ama belki de olmayabilir. Mart 2020’de de beş dalga olmadı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku