Beyaz Saray Danışmanı Tim Wu Bu 2 Kripto Paraya Yatırım Yaptı!

104

Joe Biden’ın Ulusal Ekonomik Konseyi’nde üst düzey bir yetkili ve danışman olan Tim Wu’nun kripto paralara yatırım yaptığı bildirildi. Danışmanın, yatırımını Bitcoin (BTC) ve Filecoin’e yaptığı ortaya çıktı.

1 milyon ila 5 milyon dolar arasında Bitcoin yatırımı var

ABD’nin önde gelen gazetelerinden Politico’nun haberine göre, başkan Biden’ın Mart ayında teknoloji danışmanlığına ve Ulusal Ekonomi Konseyi’nde rekabet kurulu danışmanlığına getirdiği Tim Wu, resmi olarak yaptığı bildirimde hangi kripto paralara sahip olduğunu açıkladı. Haberde Wu’nun, 1 milyon dolar ile 5 milyon dolar arasında değerde Bitcoin ve 100 bin dolar ile 250 bin dolar arasında Filecoin sahibi olduğu ifade edildi.

Massari Raporu Çöküşten En Az Etkilenen Kripto Paraları Açıkladı!

Wu, Kolombiya Üniversitesi’nde profesör ve New York Times için köşe yazarı olarak çalışıyor. Kripto’nun 2017 boğa koşusu sırasında Wu, New York Times için Bitcoin’in “bir balon” içinde olduğunu ancak “giderek fiyatının artacağını” yorumlayan bir makale yazdı.

Wu, kripto paralar hakkında neden yorum yapmıyor?

Trump öncesi başkan Obama döneminde de Federal Ticaret Komisyonu ile Ulusal Ekonomi Konseyi’nde görev yapan Wu, ABD’deki büyük teknoloji şirketlerinin sahip olduğu devasa gücü eleştiren makaleler kaleme almıştı. İnternet, bilgi teknolojileri ve iletişim hakkında da çalışmaları bulunan Wu’nun ayrıca kripto paralar konusunda açıkca yorum yapmaması da dikkat çekiyor.

Bitcoin (BTC) Gerçekten Dijital Altın mı? İşte Son Araştırma Sonuçları!
 

Haberi yapan Politico’ya konuşan ve ismi verilmeyen bir yetkili ise Wu’nun kişisel mâli çıkarları nedeniyle Bitcoin ve kripto paralarla ilgili yorum yapmaktan bilerek kaçındığını iddia etti. ABD hükümetinin finansal teknoloji danışmanı Tim Wu, Politico Pazartesi raporuna göre bir kripto para milyoneri. Wu, Bitcoin dışında öncelikle Vanguard yatırım fonlarına ve külçe altına yatırım yaptı. Ayrıca eşiyle birlikte Washington, D.C. ve Buenos Aires’te apartman daireleri var.

G 7’de kripto paralar görüşülecek

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden, son birkaç aydır Bitcoin ve diğer kripto para varlıkları hakkında sessiz kaldı. Ancak Biden’ın ulusal güvenlik danışmanı Jake Sullivan’ın son açıklaması, ABD Başkanı’nın kripto para birimlerinin fidye yazılımlarındaki rolüyle ilgili sorunları G-7’de gündeme getirmeyi planladığını gösteriyor.

Kaynak Cryptobriefing.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku