Piyasa Kızıla Boyanırken 2 Altcoin Devasa Artış Kaydetti

150

Dünyanın en ünlü merkezi olmayan kripto para birimi Bitcoin, bir gecede yüzde 8 düşüş yaşadı. Kripto para biriminin fiyatı 32.942,14 dolara düşerken, piyasa değeri de 53 milyar dolardan fazla küçüldü. Bu durum kripto dünyasındaki diğer altcoin projelerini de şüphesiz etkiledi.

Trump, Bitcoin ve altcoin piyasası hakkındaki sözleriyle çok konuşuldu

Dün, eski ABD Başkanı Donald Trump, Bitcoin ve altcoin piyasalarına yatırım yapıp yapmadığı konusunda Fox News Business’taki canlı yayında fikirlerini söyledi. Trump’ın Bitcoin hakkındaki yorumları BTC’ye zarar vermiş olabilir, zira Trump, BTC hakkında şu ifadeleri kullanmıştı:

Bitcoin sadece bir aldatmaca gibi görünüyor. Bundan hoşlanmıyorum çünkü esasen dolara karşı rekabet eden başka bir para birimi. Doların dünyanın para birimi olmasını istiyorum.

Genel olarak, yatırımcılar BTC’nin 30.000’lerin ortalarındaki son konsolidasyonundan yapacağı çıkışı bekliyordu. Ancak BTC aşağı yönlü bir hareket yakaladı. Piyasa değerlerine göre en büyük ilk 100 kripto para birimi arasından en çok kazanç sağlayanlar açısından bakıldığında kripto piyasası için her şey o kadar da karamsar görünmüyor. Yükselmekte olan bir altcoin projesi olan Theta Fuel (TFUEL) 0,558 dolar seviyesini gösteriyor. Bu da TFUEL’in son 24 saatte günlük grafiğinin yüzde 19.68 arttığını gösterir.

İlk 100 arasında en çok kazanan altcoin projeleri

Son 24 saatte büyük başarı elde eden bir diğer altcoin ise Arweave (AR) oldu. Bugünkü fiyatı 19.91 dolar seviyelerinde geziniyor. Merkezi olmayan depolama ağı, önceki günden beri yüzde 25,27 arttı. Ağ, çeşitli topluluk odaklı uygulamalar ve platformlar ile kalıcı, merkezi olmayan bir web olanağı sunuyor.

Genel piyasa duyarlılığı, BTC madenciliğinin yarattığı karbon ayak izi gibi olumsuzlukları gözden geçirmeye devam ediyor. Örneğin Elon Musk, Bitcoin madenciliği için fosil yakıtların artan kullanımına ilişkin endişeleri nedeniyle Tesla’nın Bitcoin ile araç alımlarını durdurdu. Dahası, BTC ve altcoin projelerini bir kez daha yasa koyucuların ve politikacıların radarına sokan son fidye yazılım saldırıları nedeniyle ABD’deki düzenleyici korkulardan kaynaklanan FUD da artışa geçti.

Son dakika gelişmelerden anında hayerdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Finbold.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku