Çin Düğmeye Bastı: Bitcoin Madenciliği Merkezleri Satışlara Başladı!

199

Çin’in en büyük online ikinci el alış veriş sitesi Xianyu, son birkaç gün içinde, özellikle önde gelen iki Bitcoin (BTC) madencilik merkezi olan İç Moğolistan ve Sichuan bölgelerinden satışa sunulan Bitcoin madencilik makinelerinin sayısında artış gözlemledi. İkinci el Bitcoin madencilik makinelerinin satışındaki önemli artış, Çin’deki madencilik faaliyetleri üzerinde artan baskıların bir sonucu.

İç Moğolistan somut adımlar attı

Her türlü kripto madenciliği operasyonunu yasaklamayı planladığını açıklayan İç Moğolistan, birkaç gün önce yeni düzenlemeler getirdi. Yeni yaptırımlar, karbon emisyonu hedeflerine ulaşmak için büyük veya küçük her türlü madencilik faaliyetlerini yasaklıyor. İç Moğolistan bölgesi, Pekin’in üç aylık karbon emisyon hedeflerini karşılayamamasının ardından ilk olarak bu yıl Nisan ayında kripto para  madenciliğine karşı katı önlemler planlarını açıkladı.

Piyasa Öncüsü: Çin'den Gelen Bitcoin Haberleri Kötü Değil! İşte Nedeni...
Piyasa Öncüsü: Çin’den Gelen Bitcoin Haberleri Kötü Değil! İşte Nedeni…

Sichuan ile birlikte İç Moğolistan, ülkedeki en önde gelen Bitcoin madencilik merkezlerinden biridir ve çoğunlukla bu madencilik operasyonlarını desteklemek için ucuz enerji kaynakları nedeniyle birkaç Bitcoin madencilik çiftliğine sahiptir.

 Bitcoin madenciliği üzerindeki etkisi nasıl olacak?

Çin, Bitcoin ağındaki toplam hash gücü girişinin yaklaşık yüzde 60’ını oluşturduğu için şu anda dünyanın kripto para madenciliği merkezi olarak görülüyor. Ülkedeki madenci yoğunluğunun bu kadar yüksek olmasının temel nedeni, temiz enerji kaynaklarının ucuz fiyatlarla bulunmasıdır.

Bitcoin (BTC) Madencileri Çin'i Terk Ediyor! İşte Son Gelişmeler!
Bitcoin (BTC) Madencileri Çin’i Terk Ediyor! İşte Son Gelişmeler!

Bununla birlikte, madencilerin çoğu, Çin gibi otoriter yönetime sahip bir ülkeden gelen bu kadar yüksek madencilik girdisi konusunda endişeliydi. Bu nedenle, birçok kişi son zamanlardaki kısıtlamaları madencilik yoğunluğunu çeşitlendirmenin ve madenciliğin güç girdisini daha merkeziyetsiz hale getirmenin bir yolu olarak görüyor. Madenciler arasında benzer bir satış dalgası, birkaç yıl önce ülkede olası bir madencilik yasağına ilişkin benzer söylentilerin ortaya çıktığı sırada gözlenmişti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku