Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: Kısa Vadede 50 Bin Dolar Hala Mümkün mü?

33

Bitcoin (BTC), yatırımcılara, geçen hafta gerilediği düşük seviyelerden, kayda değer bir ivme kazanarak 40 bin dolar’a çıkabileceğini kanıtladı. Bununla birlikte, piyasadaki artan şüphecilik, Bitcoin (BTC)’in yükseliş trendine devam etme kabiliyetini sınırlıyor. BTC, 40 bin dolar civarında yine bir düzeltme yaşadı, ancak 36.400 seviyesini destek bölgesi olarak sağlamlaştırdı.

Bitcoin 40 bin doları geçmeli

Bu arada, fiyat 39 bin dolar’ın üzerine çıktı ve gün içinde 40 bin dolar’a ulaşması bekleniyor. Yükseliş trendini 50 bin dolar’a doğru yönlendirmesi için 40 bin dolar’ın üzerinde bir kırılma gerekiyor. Bitcoin, 43 bin dolar ve 46 bin dolar seviyelerini destek bölge olarak oluşturursa, fiyat 50 bin dolar seviyesine kısa vadede ulaşabilir ve daha fazla yatırımcı piyasaya girebilir.

Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD), 30.500 dolar’a düştüğünden bu yana, yükseliş yönüne doğru eğilimli doğruladı. Bu hareket, göstergenin boşluğu sıfır çizgisine (0.00) doğru daralttığını gördü. Dahası, MACD çizgisinin (mavi) sinyal hattından uzaklaşması, yükseliş görünümüne güven katıyor.

Tekrar düzeltme yaşayabilir

An itibariyle, Bitcoin, 39 bin dolar’ın biraz üzerinde işlem görüyor. 50 Basit Hareketli Ortalama (SMA) anında destek sağlayarak boğaların 40 bin dolar’ın üzerindeki kazançlara odaklanmasına yardımcı olur.

Analist: Bu Seviye, Bitcoin ve Altcoin Piyasasının Kaderini Belirleyecek!
Analist: Bu Seviye, Bitcoin ve Altcoin Piyasasının Kaderini Belirleyecek!

Göreceli Güç Endeksi (RSI) aşağıya doğru işaret ettiği için düşüş görünümüne sahip. Bu gösterge, alıcıların 40 bin dolarlık direnci kırma gücüne sahip olmadığını gösteriyor. Bu nedenle, tükenme boğaları yıpratarak 36 bin dolar’a doğru başka bir düzeltmeye yol açabilir.

Bitcoin gün içi seviyeleri

Spot oranı: 39,286 dolar

Trend: Düşüş

Oynaklık: Düşük

Destek: 36.400 dolarve 34.500 dolar

Direnç: 40 bin dolar ve 43 bin dolar

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku