El Salvador Sözünü Tuttu: Bitcoin (BTC) Artık Ulusal Bir Para Birimi!

22

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) parlementodaki 84 oydan 62’sini lehte oy kullanmasıyla, El Salvador’da resmi olarak ulusal bir para birimi haline geldi.

El Salvador parlementosu büyük çoğunlukla yasayı kabul etti

Küçük El Salvador ülkesi sözünü tuttu ve planını hayata geçirdi. Bazı uzmanlar, Bitcoin’i yasal bir para olarak kabul etme sözünün tutulması konusunda şüphe duyuyorlardı. El Salvador başkanı Nayib Bukele, Bitcoin (BTC)’i ülkede resmi olarak ulusal bir para birimine dönüştüren yasanın  süper çoğunluk ile kabul edildiğini twitter’da paylaştı.

Merak edenler için, Bitcoin (BTC)’in yasal bir para birimi olarak kabul edilmesi, hiç kimsenin BTC’yi ödeme şekli olarak reddetme hakkına sahip olmadığı anlamına gelir. Pek çok ülkede BTC kabul eden birçok sağlayıcı olmasına rağmen, El Salvador bunu ulusal düzeyde yapan ilk ülke oldu. Bu yasal hamle, BTC’yi bir para birimi olarak daha da meşrulaştırıyor ve birçok uzman, diğer ülkelerin de bu örneği izleyebileceğini belirtti

Tron ülkede ofis açacak ilk şirket olacak: Bitcoin benimseniyor!

Yakın tarihli bir gelişmede, Tron Vakfı, El Salvador’da bir ofis kurmayı planladığını açıkladı. Bu, Tron’u ülkede  ofis açan ilk kripto organizasyonu yapacak. Tron topluluğu, bu gelişmeye olumlu tepki verdi ve bu kararı doğru yönde atılmış bir adım olarak gördüğü için desteklediğini söyledi.  Bu Bitcoin (BTC)’in benimsenmesi açısından önemli bir adım. Justin Sun twitter’dan şu açıklamayı yaptı:

El Salvador artık kripto ülkesi!#TRON El Salvador’da ofis kuran ilk kripto organizasyonu olacak!#Bitcoin #TRX.

Paraguaylı politikacı ve milletvekili Carlitos Rejala  profil resmini lazer göz akımına uygun bir hale getirdi ve bu hafta Bitcoin konusunda önemli bir duyurunun geleceğini söyledi. Bilindiği üzere geçtiğimiz gün El Salvador devlet başkanı Nayib Bukele, Bitcoin’i yasal hale getirecekleri haberini Twitter’dan duyurmuş ve toplulukta büyük bir heyecan yaratmıştı. El Salvador’un söznünü tutmasıyla şimdi tüm gözler Paraguay’da.

 

Kaynak Cryptopotato.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku