Analist Uyardı: Bitcoin (BTC) Kısa Vadede 25 Bin Dolara Çakılabilir!

42

Popüler bir trader, BTC/USD paritesindeki yükseliş sinyalleri kaybolduğu için Bitcoin (BTC)’in, yaklaşık 25.000 dolara kadar bir yolculukla sonuçlanacak “mutlak yıkım”a doğru gittiğini ifade etti. Twitter kullanıcısı Cobra Crypto, bu hafta paylaştığı tweet’lerinde kripto para piyasası değerinin yüzde 20’sinin eksilmek üzere olduğu konusunda takipçilerini uyardı.

Bitcoin yakında “mutlak yıkımı” mı görecek?

Latin Amerika’da BTC’nin benimsenmesi haberleri ve Bitcoin 2021 konferansından gelen “iyi hissettiren” haberlere rağmen, BTC son günlerde sıkıntılı günler geçirmeye devam ediyor. BTC/USD paritesini bir gecede yüzde 9 kaybettikten sonra, dikkatler toparlanmaya değil, hodler’ların “değerli ellerini” test edeceği daha derin bir fiyat düşüşüne çevriliyor.

Cobra Crypto’ya göre, kapitülasyonun boyutu, mayıs ayı geri çekilmesi sırasında kalan 30 bin dolarlık desteğe mal olacak. Analist bu konuya ilişkin 4 Haziran’da şunu ifade etti:

Önümüzdeki 5 gün içinde mutlak katliam yoksa bana ne kadar yanıldığımı söyleyebilirsiniz.

Bir güncelleme, yeni kayıpların piyasaya girmesi için 7 Haziran’dan itibaren 48 saatlik bir süre tanıdı. Cobra Crypto, Bitcoin (BTC)’in 32.000 dolar seviyesinde durmayacağını savundu. Yazım sırasında BTC/USD paritesi, 8 Haziran boyunca art arda 32.000 dolar oynayarak 33.000 dolardan işlem gördü.

Cobra Crypto’ya göre Bitcoin için yükseliş yönünü gösteren bir ipucu yok

Bitcoin (BTC)’deki sorunlar şimdiden altcoinlere yayılıyor. Bu altcoin’lerin bir kısmı daha önce genel düşüş trendini alt etmeyi ve sahiplerine sağlam kazançlar sağlamayı başarmıştı. Theta Fuel (TFUEL) ve iFinex’in Unus Sed Leo (LEO) token’i dışında, 8 Haziran’da piyasa değerine göre en iyi 50 kripto para birimlerinin tümünün piyasa değeri kırmızıya döndü.

Yüzde 20’lik bir azalma, genel kripto para piyasasını yaklaşık 1,13 trilyon dolara düşürürken, hala trilyon dolarlık statüsünü koruyor. Crypto Cobra, olumsuz fiyat hareketlerini tahmin etme konusunda yalnız değildi. Başka bir popüler trader olan Crypto Ed de Bitcoin için daha fazla düşüş olacağına dair iddialarda bulunuyor ve takipçilerini uyarırken şu ifadeleri kullanıyor:

Dikkat edin, bence hala 1 ayağımızı indiriyoruz, sıçrama zayıf. BTC 32k veya daha düşük ETH 2400 veya daha düşük.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

 

Kaynak Cointelegraph.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku