Coin Center Direktörü: Bitcoin (BTC) ABD’de Muvaffak Olmayabilir!

56

Coin Center Araştırma Direktörü Peter Van Valkenburgh’a göre Bitcoin (BTC), geleneksel para birimi ve bankacılığın sonu anlamına gelmiyor. Valkenburgh, Bitcoin’in, mevcut parasal ve finansal sistemin yok olmasına neden olmayacağını ancak kullanımının muhtemelen ülkeden ülkeye değişeceğini iddia etti.

Abartılı söylemler var

Cuma günü Washington Journal ile yaptığı röpörtajda Valkenbur şunları söyledi:

Bence kripto para topluluğunda Bitcoin’in tüm ekonomik sistemlere hakim olacağına dair muhtemelen çok fazla ses çıkaran insanlar var. Bu BTC tutkunları, artık kimse dolar ve banka kullanmayacak diye çok fazla abartılı söylemder yapıyorlar. Bence, bu biraz aptalca!

Gerçek şu ki, Bitcoin işlemlerinin çok daha fazla benimseneceği ülkeler olcak ileride. Kesinlikle Nijerya veya Beyaz Rusya gibi baskıcı bir durumdaysanız, Bitcoin kullanmayı daha faydalı bulabilirsiniz. ABD’de oldukça istikrarlı bir bankacılık sistemimiz var. Hukukun üstünlüğüne sahibiz, oldukça iyi işleyen bir hükümetimiz var. Bitcoin ABD’de muvaffak olamayacak.

Bitcoin ve Altcoin Piyasasında Neler Oluyor? Analist Verilerle Açıklıyor

Bitcoin her ülkede farklı bir işleve sahip

Bitcoin’in kullanım şekli, kullanıcıların coğrafi konumuna bağlı olabilir. Bazı ülkelerde Bitcoin, ticaret ve yatırım için kullanılan spekülatif bir varlık olarak görülüyor. Bazı bölgelerde ise, BTC, kullanıcılara daha fazla esneklik ve daha hızlı ödemelerin yanı sıra geleneksel finans ve para birimi ile karşılaştırıldığında, enflasyonist sorunların dışında bir yol sağlayarak daha fazla özgürlüğün bir aracı olarak hizmet edebilir. Valkenburgh son olarak şunalrı ekledi:

Genel olarak konuşursak, burada ABD’de, muhtemelen hala kredi kartları ve Venmo ve benzeri şeyler kullanacaksınız, ancak yatırım portföyünüzü enflasyon tehdidine karşı dengelemenin bir yolu olabileceği için belki biraz Bitcoin satın almak isteyeceksiniz.

PwC: Bitcoin ve Altcoin Piyasasına Büyük Eller Geliyor!
PwC: Bitcoin ve Altcoin Piyasasına Büyük Eller Geliyor!

Van Valkenburgh, daha sonra sınırlı arz açısından altınla benzerliğe atıfta bulunarak şunları söyledi:

Daha güvenli yatırımları içeren dengeli bir portföyün parçası olarak, enflasyona karşı korunmak için biraz Bitcoin satın alabilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cointelegraph.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku