Bitcoin Balinaları Agresif Bir Şekilde Alımlara Devam Ediyor!

464

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) balinaları, büyük adreslerin varlıklarına eklendiğini gösteren zincir içi verilere göre, fiyatlar düştükçe ayı piyasası boyunca “agresif” bir şekilde BTC biriktirmeye devam ettiler.  İşte detaylar…

Bitcoin balinaları birikimlerine hızla devam ediyor

Devam eden kripto ayı piyasası, BTC fiyatının Kasım 2021’de yaklaşık 69.000 dolardan, enflasyon korkuları, faiz oranı artışları ve Ukrayna’daki savaşın yönlendirdiği piyasalardaki riskten korunma duyarlılığının ortasında şuan yaklaşık 19.000 dolara düştüğünü gördü. Kripto para birimi alanında, bu yılki satış, hem personeli işten çıkaran hem de “aşırı piyasa koşulları” gerekçesiyle platformlarından para çekme işlemlerini donduran zor durumdaki kripto para birimi firmaları tarafından daha da şiddetlendi. Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, Kripto borç veren Celsius Network’e iflas başvurusunda bulunması tavsiye edilirken, rakip borç veren Babil Finance ve kripto borsası CoinFLEX’in para çekme işlemlerini dondurduğu bildirildi.

Bununla birlikte, 1,00’den fazla BTC’ye sahip balinalar, geçen yıla göre daha ucuz olarak kripto para biriktirmeye devam ettiler ve IntoTheBlock analisti Juan Pellicer, Decrypt’e göre son “çok yıllı uzun ayı piyasasında Bitcoin balinalarının yüksek hızda birikme avantajından yararlandı”. Analist, balinaların dengeleri büyümeye devam ederken, “son ayı döngüsünün aynı yoğunluğuyla” büyüyor gibi görünmediklerini de sözlerine ekledi. ~ Blockchain analitik firması Glassnode, sosyal medyada 1.000’den fazla BTC’ye sahip balinaların “genellikle Bitcoin pazar yapısıyla uyumlu birikim / dağıtım döngülerinden geçtiğini” belirtti. Firmaya göre, bu varlıklar kripto para birimi borsalarından ayda 140.000 BTC satın aldıkları için “dengelerine agresif bir şekilde katkıda bulunuyorlar”.

Devam eden ayı piyasasına rağmen güzel gelişmeler de oluyor

Devam eden ayı piyasasına rağmen, CryptoCompare Research’ün “Dijital Varlık Yönetimi İncelemesi”, “Bitcoin’in performansında tek bir gün boyunca -1x getiri sağlamayı amaçlayan” 21Shares Short Bitcoin ETP’nin (SBTC) 30 günlük getirisinin yüzde 30.8 olduğunu ve bu da ürünün yönetim altındaki varlıklarının yükseldiği üçüncü ardışık ay olduğunu gösterdi. Bu ay tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 16,5 milyon doları kaydetti. 21Hisse Short Bitcoin ETP’nin yönetim altındaki varlıkları, kripto para yatırım ürünlerinin yönetimi altındaki varlıkların rekor düşük seviyelere ulaştığı bir ay boyunca yükseldi ve ETF’leri detaylandıran CryptoCompare, AUM’daki en büyük düşüşü yüzde 52 ile 1.31 milyar dolara çıkardı.

Bitcoin Yeniden Toparlanabilecek mi? İşte Kısa Vadeli Hedefler

Yüzde 80,3 pazar payına sahip olan güven ürünleri yüzde 35,8 düşüşle 17,3 milyar dolara, ETM’ler ve ETN’ler ise sırasıyla yüzde 36,7 ve yüzde 30,6 düşüşle 1,34 milyar dolar ve 1,61 milyar dolara geriledi. Rapor ayrıca, Bitcoin’in en büyük ETF’sinden bu ayın başlarında bir fiyat çöküşüne yol açan 500 milyon dolarlık çıkışlardan da bahsediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak cryptoglobe
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku