Bitcoin, Altcoin’lerden Daha İyi Performans Gösterecek! İşte Kanıtı

635

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 25 Mayıs Wall Street açılışından önce anlık olarak 30.000 dolara yükseldi. Ayrıca popüler kripto para analistleri, BTC için önümüzdeki dönemlerde beklentilerini açıkladı. İşte detaylar…

Ünlü analist Bitcoin (BTC) için 32.800 dolar’ı işaret ediyor

TradingView verilerine göre BTC/USD 30.000 dolar seviyesinin altına yerleşmeden önce 30.189 dolara ulaşmayı başardı. İlk bakışta ilgi çekici görünmese de, BTC’nin bu durumu, yakın gelecekte yaklaşık 33.000 dolar seviyelerine ulaşmasını bekleyen ünlü yatırımcı ve analist Michael van de Poppe’nin ilgisini çekti. Konu hakkında yorumlarını belirten ünlü analist şu sözlerle Bitcoin’in gelecekteki durumu üzerinden tahminlerde bulundu:

“Eğer Bitcoin’i 29.4 bin dolar seviyesinde tutarsak, 32.8 bin dolar seviyelerine doğru uzanabiliriz”

Hatırlayacağınız üzere lider kripto para birimi Bitcoin, geçtiğimiz haftalarda yaşanan Terra çöküşünün on ayın en düşük seviyelerine ittiği 9 Mayıs’tan bu yana bu kadar yüksek seviyelerde olmamıştı. Konu hakkında yorumlarını belirten bir başka yatırımcı ise karşımıza Nebraskan Gooner olarak çıkıyor. Yatırımcı, 4 saatlik grafikte, Bitcoin için 30.400 dolar seviyelerini “geçilecek seviye” olarak vurgulayarak daha yüksek dipler aradığını belirtti. Yatırımcının konu hakkında yorumlarını belirttiği tweet ise şu şekilde:

Bir zincir üstü analitik şirketi olan CryptoQuant, ağ işlem değeri (NVT) Golden Cross göstergesinden kaynaklanan endişeler nedeniyle bir geri çekilmenin yolda olduğu konusunda uyarılarda bulundu. Gösterge dolayısıyla kaynaklanan endişelerin yaşandığı gün ise NVT Golden Cross’taki bir artış, hacmin artan bir trendi sürdürmek için yetersiz olduğu fikrini güçlendirmiş bulunuyor.

“BTC, altcoinlerden daha iyi performans gösteriyor”

Son zamanlarda Kripto para piyasası, özellikle Bitcoin’den bile daha büyük düşüşler yaşayan altcoin’ler için aşırı düşük ve yüksek seviyelerde işlem görüyor. Analistler bunun birincil nedenini ise Bitcoin olarak yorumluyor. Analistlere göre altcoin’lerin uyanmasıyla beraber hakimiyet de uyanıyor ve hegemonya azalıyor. Analistler bu durumun ayı trendinde belirli bir dönemde büyük bir hakimiyet değişimi olduğunu belirterek, bunun sonucunda ise altcoin’lerin düşüş yaşadığını açıklıyor.

Bitcoin’in, diğer altcoin’lere karşı oran tablosu olan BTC.D/OTHERS.D günlük grafiğindeki en düşük seviyelere göre dürtüsel olarak daha yüksek işlem gördüğünü açıkça görebiliyoruz. Bir diğer yandan analistler Elliott Wave teorisine göre, beş dalgalı bir yükseliş eğilimini tahmin ediyor. Bu nedenle lider kripto para birimi BTC’nin önümüzdeki haftalarda/aylarda piyasaya hakim olacağı düşünülüyor.

ETH/BTC grafiği, lider kripto Bitcoin’in diğer altcoin’lerden daha güçlü olduğunu gösteren ve kanıtlayan başka bir tablo olarak karşımıza çıkıyor. Gördüğünüz gibi, ETH/BTC grafiği BTC hakimiyeti nedeniyle düşüyor ve dalga (B)/ (2)’deki son A-B-C düzeltici düz paterninin ardından Elliott Wave perspektifinden ek zayıflama için hala fırsat var. Bu nedenle, ETH/BTC şu anda dalga (C) veya hatta dalga (3) için düşüyor, oda çok daha düşük değilse en az 0,059 – 0,050’ye düşecek.

Daha fazla Bitcoin haberi için Kriptoarena.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coinpedia
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku