DOGE Kurucusu Açıkladı: Kripto Para Yatırımı Yapmayı Bıraktım! Çünkü…

298

2013 yılında kripto para sektöründe şaka olarak yaratılan meme coin Dogecoin (DOGE)’nin kurucu ortağı Billy Markus, dokuz yıldır kripto para satın almadığını açıkladı. Kriptoarena.com olarak detayları aktarıyoruz..

DOGE Kurucusu: Elimde kalanları da satıyorum

Dogecoin (DOGE) kurucusu Billy Markus, yakın tarihli bir tweet’inde, büyük katkı sağladığı ve yakından  takip ettiği sektöre yatırım yapmadığını söyledi.  Bir Twitter kullanıcısından hala kriptoya yatırım yapıp yapmadığına dair bir soruyu yanıtlayan Biily Markus, Dogecoin’in piyasaya sürüldüğü yıl olan 2013’te “çoğunlukla yatırım yapmayı bıraktığını” paylaştı. Billy , kalan bir miktar kriptosunu da yavaş yavaş satıyor.

 

İEn popüler kripto para birimlerinden birinin yaratıcısının yatırım için coin almayı bırakmasının sebebi ise, Markus’un kripto para yatırımının kumarla eşdeğer olduğuna inanması. Son zamanlarda birkaç kez Markus, Twitter’daki kripto topluluğuna artık Dogecoin ile ilişkisi olmadığını ve bu projeye yeniden katılmayı veya yeni bir proje başlatmayı planlamadığını hatırlatmıştı. Bunun nedeni, bir kripto para birimi oluştururken kaçınılmaz olan kripto topluluğundan gelen tonlarca eleştiriden ve olumsuz yorumlardan kaçınmak istemesidir.

Elon Musk ve Kackson Palmer arasındaki atışma sürüyor

Elon Musk, hafta sonu Twitter’da yaptığı bir yorumda Jackson Palmer’dan bahsetti ve “bazen biraz olumsuz” olduğunu söyledi. Bu yoruma yanıt olarak Palmer alaycı bir şekilde “bir başarının kilidi açıldı” tweetini attı. Palmer daha önce Twitter’da Musk’tan “dolandırıcı” olarak söz etmişti. Ancak bu tweet daha sonra yazar tarafından silindi. Mayıs 2021’de Dogecoin fiyatı, Elon Musk’ın Saturday Night Live’daki (SNL) çıkışı sırasındaki desteği sayesinde 0,7376 dolarlık tarihi bir zirveye yükselmişti. Bundan önce Tesla patronu da şaka yollu bir şekilde Twitter’da kendisine “Doge Baba” diyordu. Ancak, o zamandan beri, DOGE düşüyor ve şuan, geçen yılki tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık yüzde 88.73 daha düşük olan 0.08318 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

 

Tüm bu gelişmelerle birlikte, DOGE le ilgili yenilikçi fikirler ve geliştirme çalışmaları devam ediyor. Daha önce Dogecoin’in yaratıcısı Shibetoshi Nakamoto, DOGE ve Ethereum arasında bir köprü oluşturulduğunda, Dogecoin’e faydalı olacağına inandığını açıklamıştı. Ayrıca, Dogecoin’in, DOGE-ETH token’in satın alımlar için kullanılmasına izin verecek Opensea gibi NFT ticaretini yapan platformlara ihtiyaç duyacağına inandığını da söylemişti… DOGE kurucusu ayrıca, NFT’leri kripto ile satın almanın hala yüksek talep gördüğünü, bu nedenle NFT’leri satın almak için DOGE’yi kullanmanın faydasını önemli ölçüde artırabileceğini belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak u.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku