İlgi Büyüyor: Bu Altcoin SHIB’i Solladı!

400

Tron’un yerel kripto para birimi TRX, Shiba Inu (SHIB)’i geçerek piyasa değerine göre 14. en büyük kripto para birimi haline geldi. Kriptoarena.com olarak detayları aktarıyoruz.

TRX geçen hafta yüzde 30’un üzerinde arttı

Tron Ekosistemi, son çöküşten sağ kurtulan ve en büyük kazanan olma yolunda başarılı oldu. Ekipleri tarafından atılan proaktif adımların TRX için işe yaradığı kanıtlandı. TRON zinciri, geçen ay toplam kilitli değerinde (TVL) önemli bir kazanç kaydetti. Tron’un TVL’si yüzde 33’ün üzerinde artarak 5.5 Milyar dolar’a ulaştı. Tron’un yerel token’i TRX ve stablecoin USDD, yatırımcıların en çok terci ettiği altcoin oldu. Son 30 günde, en büyük kripto para birimleri büyük düşüşler yaşarken, TRX token fiyatları yaklaşık yüzde 30’un üzerinde arttı. Bu arada, Bitcoin (BTC) aynı zamanlarda yüzde 22 düşüş gördü. Bu dalgalanmayı desteklemek için Tron, 39.09 milyon dolar değerinde, 499.9 milyon TRX token’inin yakıldığını bildirdi.

Bu arada, son 24 saat içinde bilinmeyen bir cüzdana 8,5 milyon dolar değerinde 106,5 milyon TRX token gönderme işlemi yapıldı. Ancak, bunun bir yakım işlemi olup olmadığı net değil. Tron Topluluğuna göre, 24 Mayıs 2022, yaklaşık 520,4 milyon token yakımı gerçekleştirildi. TRX, şuan ortalama 0,08 dolar seviyelerden işlem görüyor. 24 saatlik işlem hacmi ise yüzde 25 artarak 1,6 milyar dolara ulaştı.

TRX, Shiba Inu (SHIB)’i geride bıraktı

Tron, stabilcoin USDD, TerraUSD’nin çöküşü nedeniyle açılan boşluğu doldurma fırsatını yakalamaya çalışıyor. Lansmanın ilk ayında, toplam USDD arzı 543 milyonu aştı. 24 saatlik işlem hacminin 105 milyon seviyelerinde olduğu görülüyor.. Tron’un son başarısı, TRX token’inin ikinci en büyük meme kripto para birimi Shiba Inu (SHIB)’i geçmesine yardımcı oldu. TRX, 7,69 Milyar Dolarlık piyasa değeri ile 14. en büyük kripto para oldu.

İlgi Büyüyor: Bu Altcoin SHIB'i Solladı!

SHIB, yılın başından beri sürekli olarak değerini kaybetti. Shiba Inu, 6,3 milyar dolarlık piyasa değeri ile 16. sıraya geriledi. Daha önce TRON DAO Reserve, diğerleri arasında 82.3 milyon dolar değerinde Bitcoin, 181.6 milyon dolar değerinde TRX tokeni ve 295 milyon dolar değerinde USDT’yi güvence altına aldıklarını bildirdi.Tron (TRX) son bir yılda yaklaşık yüzde 5,7 yükseliş yaşadı. Diğer kripto para birimleriyle karşılaştırıldığın bu oran yüksek gibi duruyor. Son 14 günde ise TRX fiyatı yaklaşık 5,1 yükselirken, son bir haftada ise 11.7’lik bir ralli yaptığı görülüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coingape
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku