Elon Musk, Cathie Wood ve Jack Dorsey Anlaştı: Kripto Para Misyonu Bu!

417

24 Mayıs öğleden sonra Ark Invest kanalında gerçekleşen canlı yayınında, Elon Musk, Cathie Wood ve Jack Dorsey görüşlerini bildirdi. Kripto çevresinde tanınan ve görüşlerine önem verilen isimlere soru yöneltildi; Bitcoin(BTC) için umudunuz nedir ve kripto para piyasasının geleceği nedir?

SpaceX CEO’su müdahaleyi ‘’hata’’ olarak adlandırıyor

Görüşlerine önem verilen isimlerin yanıtları farklılık gösterdi. Ancak hepsi bir konuda hemfikirdi. Kripto piyasasının geleceğimizde önemli bir rol oynamalı ve oynayacak. Tanınan isimler, kripto piyasasının sıradan insanlara hayatları üzerinde daha fazla güç verme konusundaki birincil misyonunu yerine getirmesine yardımcı olacağı ön gördüklerini bildiriyorlar.

Elon Musk, Cathie Wood ve Jack Dorsey Anlaştı: Kripto Para Misyonu Bu!

Tesla CEO’su Elon Musk, kripto para birimlerinin özünde daha verimli hale gelebileceğini düşündüğünü açıklıyor. Böylece Musk’ın “hata” olarak adlandırdığı hükümet müdahalesinin daha az olacağını umduğunu söyledi. CEO’ya göre, kripto para birimleri insanlara fayda sağlayacak ve onları güçlendirecek, bireylerin hükümet üzerindeki gücünü artıracak. Musk, ayrıca hükümeti büyük bir şirket olarak gördüğünü de belirtiyor. Bu yüzden insanların şirketlerden nefret etmesi ve devlet gücünü övmesi onun görüşüne göre oldukça tuhaf. Tesla ve SpaceX’in CEO’su, şirket ve kuruluşları sevmeyen herkesin hükümetten de nefret etmesi gerektiğine inanıyor.

Wood, enflasyon sorununa değiniyor

Hedge fonu Ark Invest başkanı Cathie Wood, kripto para birimleri yalnızca dünyanın herhangi bir yerinde iş yapma fırsatları sağlamakla kalmayacağını, aynı zamanda kullanıcıların ciddi enflasyon riski ve karşı taraf riskine karşı korunmalarına izin verdiğini belirtiyor. Ayrıca Wood’a göre, daha fazla şirketin kripto dünyasına dahil olması gerektiğini söylüyor. Enflasyon sorununa da değinen Wood,  yükselen piyasanın önemli enflasyondan şikayetçi olduğunu, satın alma gücünü koruma sorunuyla karşı karşıya olduklarını da belirtiyor. Kripto piyasalarında yaşanan deflasyon fikrini uygulamanın da tek yol olduğunu söylüyor.

Ünlü yatırım yöneticisi, ayrıca gelecekte kripto para birimlerini ve yapay zeka arasındaki bağlantının ağ oluşturma etkisini artıracağını da bildiriyor. Gelecekte dünyayı hayal bile edemeyeceğimiz şekillerde değiştirecek olayların yaklaşmakta olduğuna dair umudunu da yeniden dile getirdi.

‘’Kripto para piyasası bireylere güç verecek’’

Twitter kurucusu ve Square CEO’su Jack Dorsey, Square’in kripto para birimlerini depolamak ve işlemek için gözetimsiz ve basit çözümler yaratma planları olduğunu açıkladı. Merkeziyetsizliğin destekçisi olarak kripto piyasasının yükselişte önemli rolü olduğunu dile getirdi.

Elon Musk, Cathie Wood ve Jack Dorsey Anlaştı: Kripto Para Misyonu Bu!

Mevcut para politikasının yıkıcı olduğunu, gücü en güçlülerin elinde toplamayı amaçladığını da canlı yayında belirtti. Girişimciye göre kripto piyasası, mevcut sistemi kökten değiştirecek. Bireylere daha fazla güç verecek ve bunun sonucunda dünyada barışa katkıda bulunacak. Daha fazla kripto para haberi için Kriptoarena.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak u.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku