Sıradaki FTX Denilen O Şirketin Sepetinde Bu Altcoinler Var!

50

Kripto para finansal hizmetler şirketi olan Genesis, kripto borsası FTX’in çöküşünün arından sadece birkaç gün sonra, iflas ilan etmenin eşiğinde olduğunu reddetti. 21 Kasım Pazartesi günü, kripto para birimi firması, yakın gelecekte iflas başvurusunda bulunmak için “hiçbir planı” olmadığını ve duruma “rızaya dayalı” bir çözüm arayacağını belirtti. Bununla birlikte, Genesis’in iflas edeceği söylentileri ile birlikte, şirketin sepetinde bulunan altcoinler de konuşulmaya başlandı. İşte ayrıntılar…

İşte Genesis’in portföyündeki altcoinler

Genesis ile ortaklaşa bir kripto borç verme ürünü işleten Gemini, Pazartesi günü Twitter’da, tüketicilerinin getiri sağlayan “Kazan” programından fon kullanmalarına yardımcı olmak için firma ile işbirliği yapmaya devam ettiğini tweetledi. Gemini, geçen hafta blogunda, Genesis para çekme işlemlerinin askıya alınmasının diğer ürün ve hizmetleri üzerinde hiçbir etkisi olmadığını da belirtti. Genesis’in, Digital Currency Group’un çatısı altında olduğu biliniyor. Arkham Intelligence’a göre, Genesis’in portföyünde aşağıdaki görselde bulunan altcoinler yer alıyor.

altcoinler

Digital Currency Group (DCG)’nin yatırım yaptığı kripto para firmaları arasında Grayscale, Circle, Ripio, Wyre, Fireblocks, LUNO, Avanti, Polygon, Ripple, Acala, HEdera gibi gibi dev şirketler var. Bunun dışında Arkham Intelligence’e tarafından hazırlanan rapora göre şu an itibariyle, firmanın ticari varlıklarının değeri yaklaşık olarak 238 milyon dolar. Kriptoarena.com olarak da bildiridğimiz gibi, olası bir Genesis çöküşünün DGC’yi de ciddi derecede etkileyeceği konuşuluyor.

İflas başvurusunda bulunma planımız yok

Bloomberg tarafından yayınlanan bir rapor, kaynaklara dayanarak, Genesis, yeni sermaye artırmakta zorlanıyordu ve yatırımcıları, ek fon sağlanmadığı takdirde iflas başvurusunda bulunabileceği konusunda uyardı. Raporlara göre, kripto yatırım bankası son birkaç gününü en az 1 milyar dolarlık yeni sermaye toplamaya çalışarak geçirdi. Genesis yetkililerinden biri tarafından yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi:

Yakında iflas başvurusunda bulunma planımız yok. Amacımız, herhangi bir iflas başvurusuna gerek kalmadan mevcut durumu uzlaşmacı bir şekilde çözmektir.

altcoinler

Ayrıca, Wall Street Journal, Genesis’in bir yatırım için Binance’le görüştüğünü, ancak Binance’in potansiyel bir çıkar çatışması nedeniyle anlaşmayı reddettiğini bildirdi. Raporlara göre, şirket ayrıca finansman için özel sermaye şirketi Apollo Global Management’a da başvurdu. En büyük kripto borç verenlerden biri olan Genesis Global Capital, Sam Bankman-Fried’in FTX’inin çöküşünün ardından para çekme taleplerindeki artışın tetiklediği likidite sıkıntısı nedeniyle geçen hafta müşteri para çekme işlemlerini askıya aldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak dailyhodl
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku