Bitcoin ve Bu 5 Altcoin Diplere Gidiyor!

801

Ünlü analist dün Twitter hesabından yaptığı analiz ile yatırımcıları çok şaşırttı. Lider kripto para birimi olan Bitcoin ve bazı popüler altcoinlerin sert bir düşüş yaşayacağını öngördü. İşte detaylar…

Bitcoin düşmeye devam edecek mi?

Kriptoarena.com olarak da belirttiğimiz üzere, bir süredir ayı piyasasının içerisinde olan kripto para dünyası çalkantılı bir dönemden geçiyor. Özellikle öncü kripto para borsalarından FTX’in iflası ile sektör büyük bir darbe yemiş durumda. İflasa ek olarak son günlerde gittikçe artan siber saldırılar da yatırımcıları endişelendirir nitelikte. Bu nedenle içinde olduğumuz günlerde uzman analistler piyasanın geleceğiyle ilgili yorumlarda bulunmaya başladı. Bazı analistler kısmen olumlu bir tablo çizerken bazıları ise kullanıcılar arasında panik dalgası yaratan cinsten yorumlar yapıyor. Bu yorumlardan bir tanesi de dün akşam popüler analistten geldi. Analist, Twitter hesabından yaptığı yorumda başta Bitcoin (BTC) olmak üzere birçok kripto paranın düşüşünü göreceğimizi söyledi.

Bitcoin ve Bu 5 Altcoin Diplere Gidiyor!

Yaptığı paylaşıma göre uzman analist, Bitcoin’in dibinin 12 bin dolar ile 14 bin dolar seviyelerine düşerek dibi göreceği görüşünde. Bunun yanı sıra, lider altcoin Ethereum (ETH) ve Cardano (ADA)’nın da sert bir düşüş yaşayacağını öngördü. Analist, ETH’nin 600-650 dolar aralığına düşmesini beklerken ADA’nın ise 0,20 dolara kadar gerileyeceğini düşünüyor. Ayrıca Litecoin (LTC), Polkadot (DOT) ve FTX Token (FTT) ile ilgili beklentilerin de paylaşan analist, bu altcoinlerin sırasıyla 29-32 dolar, 2.8-3.1 dolar ve 0.000001 dolar seviyelerine düşerek dibi göreceğine inanıyor.

Popüler altcoinlerin son durumu

Analist çizdiği olumsuz tablo ile takipçilerini endişelendirirken lider kripto paranın değeri de düşmeye devam ediyor. CoinMarketCap verilerine göre BTC son 24 saat içinde %2,77 oranında bir düşüş yaşadı ve şu anda 15.701,40 dolardan işlem görüyor. Bu sebeple son günlerde hızlı bir düşüş yaşayan Bitcoin, yatırımcıları çıkışa doğru koşmaya itiyor. Fakat bazı analistler, dün geceki paylaşımın aksine Bitcoin’in geleceğine olumlu bakıyor. Geçtiğimiz gün lider kripto para borsalarından Kranken’ın kurucu ortağı BTC’nin bir süre daha düşüş yaşadıktan sonra tekrar ralli yapacağı görüşünde. Bitcoin’in rallisi için 2024 tarihini veren kurucu ortağı yaptığı olumlu yorumlarla kullanıcıları sevindirmişti.

Bitcoin ve Bu 5 Altcoin Diplere Gidiyor!

Bitcoin’in yanı sıra uzman analistin Twitter hesabından yaptığı duyuruda dibi göreceğini söylediği altcoinler bugünlerde bir yükseliş yaşıyor. Cardano (ADA) %1,06 oranında bir fiyat düşüşü ile 0,3003 dolar seviyelerine inmişti. Fakat geçtiğimiz gün yükseliş yaşayan altcoin şu anda 0,3008 dolardan işlem görüyor. Altcoin, BTC ve ETH’ye karşı sırasıyla yaklaşık %0,97 ve %2,70 güçlenmeyi başardı. Bunun yanı sıra, LTC de olumlu bir dalgalanma yaşayan birkaç kripto para biriminden biri. Geçtiğimiz günlerde LTC, %1,77’lik bir artış yaşamıştı. Şu anda 61,77 dolardan işlem gören altcoin son yedi gün içinde %5’ten fazla arttı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coinedition
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku