GateToken (GT) Nedir?

11

GateToken (GT) nedir? adlı konu başlığımızı Kriptoarena.com olarak, bu makalemizde yanıtlıyoruz. GT projesi, en popüler kripto para borsaları arasında yer almaktadır. Aynı zamanda Gate.io kripto para al-sat platformunun yerel kripto para birimidir. Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance platformunun BNB isimli kripto parası gibi, Gate.io borsasının da yerel para birimi GT Coin’dir. GT, BTC Blockchain, BNB ve BSC Blockchain’leri gibi bir Blockchain’de işlem görebildiği için giderek popülerlik kazanmakta olan bir projedir.

GateToken projesinin amacı nedir?

Proje son dönemlerde hızlı yükseliş hareketleriyle gündeme gelen GT Coin, GateChain ağında ve Gate.io borsasındaki işlemleri karşılamak amacıyla üretilmektedir. Zincir içi güvenlik hesabı ve özelleştirilebilen gecikmeli kurtarma özellikleri, özel anahtarlar tehlikeye atıldıktan sonra bile Blockchain varlık güvenliği sağlamak için tasarlanmaktadır. Ayrıca altcoin yatırımcıları arasında ön plana çıkan altcoin projelerinden biri haline gelmektedir.

Avantajları neler?

  • GT Coin Gate.io ekosistemlerinin en önemli bir parçası olan ve VIP katmanı yükseltme, işlem ücreti borçları, özel etkinliklere katılım ve daha fazlasında tercih edilebilmektedir.
  • Ayrıca Gate.io, GT Coin’i daha fazla uygulama ve kullanım senaryolarıyla değer kazanmasını sağlar. Bunun için de GT Coin’i güçlendiren projeler geliştirmektedir.
  • Özellikle Gate.io borsası, en güvenilir kripto borsası olarak tekrardan listenin başında yer almaktadır. Haziran ayı 2021 yılında Forbes Advisor’ın dünyanın en iyi borsaları sıralamasında, Gate.io ilk 6’ya yerleştirmektedir.
  • GT Coin her 3 ayda 1, imha bilgilerini yayınlayıp, GT imha transfer ticaretlerini açacaktır. Ayrıca GT’nin değeri, Gate.io borsasının gelecekteki gelişimiyle de garanti edilmektedir.
  • GT Coin borsa sayesinde fiyatındaki yükselişin devam etmesi beklenmektedir.

Dezavantajları neler?

  • GT Coin, Gate.io borsasının müşteri kaybetmesi halinde, talebinde ve kullanımında azalma meydana gelebilmektedir.
  • GT Coin diğer altcoinlerde de olduğu gibi yüksek volatilitesi sebebiyle riskli bir yatırım seçeneğidir.
  • Borsanın saldırıya uğraması durumunda GT Coin fiyatı değer kaybedebilmektedir.

GateToken (GT) nedir? Nasıl satın alınır?

GT ile şu anda işlem yapılabilen borsalar; Gate.io, Bitfinex, Huobi Global, FTX, Bitkub, Pionex’dir. LBank, AscendEX, Hotcoin Global, HitBTC gibi birçok borsada yer almaktadır. Coin satın almak için ise aşağıdaki adımlar izlenmektedir:

Öncelikle ilk adım olarak GT listeleyen borsaların web/mobil uygulamasına erişim sağlayın. Daha sonra hesap açma adımlarını tamamlayın. Daha sonra kimlik doğrulama ve onay süreçlerini de tamamlayıp, para yatırma adımlarını takip edin. Son adım olarak istediğiniz bakiye tutarınca GT Coin ile alım emri oluşturabilirsiniz. Güvenilir soğuk cüzdan hesaplarınızda saklayın.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku