Binance CEO’sundan Bu 3 Altcoin İçin Son Dakika Açıklaması!
Binance CEO’sundan Bu 3 Altcoin İçin Son Dakika Açıklaması!

Dev İddia: Satış Yapan FTX Hackerı Binance Olabilir!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Web3 Bilgi Grafiği Protokolü olan Oxscope, FTX hacker’ının akıllı para adresini bildiğini ve şüpheli bir adresin Binance borsasını kullandığını açıkladı. İşte ayrıntılar.

Binance, şüpheli adresin KYC ayrıntılarını biliyor mu?

Web3 Bilgi Grafiği Protokolü olan Oxscope kısa süre önce, paylaştığı bir tweette, USDC’yi Binance’e aktaran şüpheli bir para adresinin etkinliğini gösterdi. FTX hacker’ın etkinliğini bilebilecek ve bundan yararlanabilecek akıllı para adresini elde ettiğini iddia ediyor. Özellikle, Oxscope ayrıca şüpheli bir adresin Binance’i bir borsa olarak kullandığını söylüyor. Eğer iddialar doğru ise, Binance, FTX hacker’ının KYC’sini biliyor olabilir. Bunların yanında Oxscope, belirlediği şüpheli adresin sürekli olarak 10 milyon dolardan fazla borç aldığını ve FTX hacker’ının ETH’yi takas etmeden hemen önce borsaya soktuğunu ortaya çıkarttı.

Hacim bakımından dünyanın en büyük borsası konumunda bulunan Binance, konu hakkında henüz resmi bir açıklama yayınlamadı. Ancak Oxscope’un son tweet’i oldukça önemli bir soruyu gündeme getiriyor. Binance, müşterilerinin KCY bilgilerini borsaya kayıt için istediğinden, eğer iddia doğru ise, şüpheli adresin KYC’si Binance borsasında bulunması gerekiyor… Yayınlamam son raporlara göre, FTX hacker’ı, 12 farklı adrese 15 bin ETH gönderdi. Varlığın toplam değeri yaklaşık 200 milyon dolar.

Hacker ETH ve renBTC satmaya çalışıyor

Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, FTX korsanı ETH ve renBTC satışı yapmaya devam ediyor. 21 Kasım’da FTX korsanı, cüzdanından 195 bin Ethereum transfer etti. Bu, bilgisayar korsanının aktarılan ETH’yi Bitcoin (BTC) ile değiştireceğini gösterebilir. Bununla birlikte, bu gelişme Ethereum (ETH) fiyatında daha fazla düşüşe neden oldu. Lider altcoin ETH geride bıraktığımız haftada yaklaşık yüzde 7 oranında düşüş yaşadı. Gerek FTX borsasının çöküşü, gerekse de Genesis’in flas edeceği söylentileri arasında kripto para piyasaları düşüşler yaşamaya devam ederken, küresel çapta yatırımcıların güvenleri sarsıldı ve panik havası oluştu.

binance

Yatırımcılar kripto para birimi piyasasına inanmakta zorlanıyor ve benimsenme azalıyor.Son 30 günde, lider kripto para birimi Bitcoin fiyatı hızlı bir şekilde yaklaşık yüzde 17 oranında düştü. BTC fiyatı şu anda ortalama 15.669 dolar seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor. Verilere göre, son bir günde Bitcoin 59 milyon dolardan fazla değer kaybetti. Özellikle, izleme şirketi Arkham Crypto Intelligence, hacker’ın modelini keşfetti. Bilgisayar korsanının 08:00 ile 10:00 UTC arasında aktif olduğu belirtildi. Ayrıca her işlem için yeni bir hesap oluşturuyor. RenBTC’nin likiditesi şu anda saldırganı sınırlıyor. Bu nedenle, büyük miktarda parayı bir kerede elinden çıkaramıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Dev İddia: Satış Yapan FTX Hackerı Binance Olabilir!