Binance CEO’sundan Bankalara Kripto Para Uyarısı: Ağır Bedel Ödeyecekler

0 73

Binance CEO’su, kripto para piyasasındaki tutumları hakkındaki fikirlerini sundu. Binance CEO’su dün, DOGE, ETH, BTC ve BNB gibi kriptoları geçmişte hafife almış olabileceğini açıkladı. Hatta kendisi hiç Dogecoin edinmemiş olmamasına rağmen DOGE’nin etkileyici performansını takdir ettiğini vurguladı. Bununla birlikte, kripto milyarderinin, geleneksel piyasanın kripto para piyasası ile ortak olmayı reddetmesi ve eylemlerinden önce oluşabilecek sonuçlar hakkında söyleyeceği daha çok şeyi var gibi görünüyor.

Binance CEO’su: Kripto ile çalışmayı reddeden bankalar, internet ile çalışmayı reddeden kitapçılar gibidir

Binance kurucusu CZ, o zamandan beri binlerce kişi tarafından retweetlenen ve beğenilen ve kendisinin fikrini pek çok kişinin paylaştığını ima eden bir tweet’inde meşhur üslubuyla şöyle yazdı:

Kripto ile çalışmayı reddeden bankalar, internet ile çalışmayı reddeden kitapçılar gibidir. Altın ve diğer önde gelen hisse senetlerini mağlup eden Bitcoin talebiyle birlikte, küresel nüfusun büyük bir kısmının Bitcoin’e aç olduğu açıktır. Bununla birlikte, bankaların yapısının kripto paralarla tam olarak uyumlu olmadığını, dolayısıyla borsalarla iş birliği yapma konusundaki gönülsüzlüklerini belirtmek çok önemlidir.

CZ’ye göre bankalar ve kripto para birimleri arasındaki ilişki

CZ’nin tweet’inin altına gelen cevapların arasında bir kullanıcı şu ifadeleri kullanıyor: “Elbette, gelirlerinin çoğu ücrete dayalı olduğu için korkuyorlar. Şimdi kripto ile iş modellerini kaybedecekler. ‘Çöküş yaşayamayacak kadar büyükler’ düşüncesi artık geçmişte kaldı.” Bakış açıları nesnel olarak doğru olsa da CZ, diğer tüm işletmeler gibi bankaların da iş modellerini mevcut piyasa taleplerine uyacak şekilde yükseltmeyi reddettikleri için ağır bir bedel ödeyebileceklerini savunuyor. CZ’nin yanıtı ise şu şekildeydi:

Mevcut iş modellerine bağlı kalan işletmeler, muhtemelen büyük işletmelerin batmasının en büyük nedenidir.

Bankalar ve kripto para birimi endüstrisi arasındaki ilişki, Bitcoin’in icat edildiği zamana kadar istikrarsızdı. Küresel olarak, bankalarla iş birliği yapan kripto para borsaları konusunda hükümetten bir takım karşı çıkmalar oldu. Nijerya’da, ülkenin merkez bankasının, bankaların borsalarla çalışmasını kısıtladığı bu yılın başlarında durum böyleydi.

NYDIG: ABD bankaları artık kripto paralarla her zamankinden daha fazla ilgileniyor

Bu arada, kripto saklama firması NYDIG, ABD bankalarının artık kripto para birimleriyle her zamankinden daha fazla ilgilendiğini ortaya çıkardı. Firma, bankaların müşterilerinin kripto para işlemleri yapmak için Coinbase gibi borsalara USD transfer ettiğinin farkında olduğunu öğrendi. Müşterileri elde tutmak ve bu talepleri karşılamak için birçok ABD bankası kripto para piyasasına kucak açmaya başlıyor.

Kaynak Zycrypto.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku