Binance CEO’su Changpeng Zhao Tüm Birikimlerini Bu Kripto Paralarda Tutuyor!

0 310

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance’in CEO’su Changpeng Zhao Çin’de doğup büyüdü. Zhao, eğitimci olan anne babasıyla birlikte her birkaç senede bir şehirden öbür şehire taşınarak kısmen de olsa göçebe bir hayat yaşamış. Başarılı girişimci,12 yaşındayken ailesiyle birlikte Kanada’ya göç etmiş ve Tokyo, New York ve sonrasında Shanghai’a iş sebebiyle taşınmadan önce burada 10 yıl yaşamış. Kanada’nın başarısında büyük payı olduğunu söyleyen Zhao, farklı şehirler ve kültürler sayesinde iş hayatı konusunda çok şey öğrendiğini ifade ediyor.

Bugün ise dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in CEO’luğunu yapan Zhao, o dönemler yaşadığı etkileşimlerin ve seyahatlerin  kendisine yaşamında oldukça yardımcı olduğunu söylüyor.

Dönüm Noktası

Zhao bu tür bir göçebe hayat sayesinde, itibari para birimlerini birbirine çevirmekteki zorlukların ve verimsizliklerin farkına vardığını belirtiyor:

“Sınırlar arasında yapılan işlemlerde itibari para birimlerini kullanmak istediğinizde oldukça zorlanıyorsunuz ve ayrıca yüksek komisyon oranları nedeniyle de zarara uğruyorsunuz. Havaalanında paranızı başka para birimlerine dönüştürmek istediğinizde her işlem başına paranızın yüzde 10’una yakını ziyan oluyor, yani maliyetler aşırı fazla.”

Sınırlar arasında itibari para birimleriyle yapılan işlemlerdeki bu kısıtlamalar aslında Zhao’nun kripto paralara olan ilgisini başlatan nedenlerden sadece bir tanesi.

2013 yılında Bitcoin’in (BTC) Satoshi Nakamoto tarafından yayınlanan manifestosuna rastlayan Zhao, mesleği yazılım geliştiricisi olan, finans ve teknoloji alanlarında çalışan bir birey olarak Bitcoin’in önemini hemen fark etmiş:

“Bitcoin’in avantajlarını hemen anladım, bundan sonraki adımım ise bu para biriminin arkasında bir topluluk olup olmadığını öğrenmekti.”

Zhao Tüm Kişisel Birikimlerini BNB ve Bitcoin Olarak Tutuyor

Zhao ayrıca hayatını kripto para zengini olmayı sürdürmeyi planlıyor. Asla geniş zaman aralıklarında itibari para birimlerini elinde bulundurmadığını söyleyen Zhao, kendi kişisel servetini Bitcoin ve Binance Coin’de (BNB) biriktirdiğini belirtti. Alışverişlerinde daha çok Binance’ın kendi kredi kartını kullandığını söyleyen Binance CEO’su, bunun mümkün olmadığı zamanlarda arkadaşlarının nakit para alıp karşılığında BNB gönderdiğini ifade etti.

Binance borsasında yüzlerce altcoin listelense de, Zhao bu coinleri araştırıp anlayabilmek için yeterli zamanı olmadığını bu yüzden de yalnızca BNB ve Bitcoin’e yatırım yaptığını söyledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku