Stratejist Uyardı: Dogecoin (DOGE) Tüm Piyasayı Yerle Bir Edebilir!

0 168

Çarşamba günü itibariyle Dogecoin (DOGE) fiyatı 1 Ocak’tan bu yana yaklaşık olarak yüzde 12 bin artış kaydetti ve 0,69 dolar ile kendisine yeni bir rekor seviye belirledi. CNBC tarafından yapılan açıklamalara göre eğer 1 Ocak’ta 1.000 dolar değerinde DOGE almış olsaydınız şu anda 121 bin dolar değerinde Dogecoin’iniz olacaktı.

Ancak bazı isimler DOGE’nin bu yükselişinin piyasayı tehdit ettiğini ve DOGE’da yaşanacak büyük bir düşüşün tüm kripto para piyasasına olan güveni sarsacağını düşünüyor.

Finans uzmanları genellikle kripto para birimlerine yatırım yapmak isteyen kişilerin portföylerinin sadece küçük bir kısmını tahsis etmelerini tavsiye ediyor. İngiltere’nin Mali Davranış Otoritesi benzer bir uyarı yayınladı.

ABD’deki en büyük Bitcoin ATM şirketlerinden biri olan CoinFlip’in kurucu ortağı ve CEO’su Ben Weiss şunları söyledi:

 “Kaybetmek istemediğiniz hiçbir şeye asla yatırım yapmayın. Ama yatırım yapıyorsanız da uzun süreliğine ve portföyünüzün küçük bir kısmını yatırın”

Tüm Piyasayı Yerle Bir Edebilir

Ünlü kripto para analisti MeanHash, aynı zamanda DOGE yatırımcısı olduğunu ancak DOGE’un bütün kripto para sektörünü mahvedebileceğini belirtti.

Analist attığı tweete şunları söyledi:

”DOGE, tüm kripto para piyasasını yerle bir edebilir. Dogenin çöküşü bu senaryoyu tetikler mi?  DOGE, kripto para ekosistemine olan güveni yerle bir ediyor. Altcoin’in fiyatı yükselmesi beni endişelendiriyor”

İnsanların bu tweeti atmasından sonra kendisini DOGE yatırımcısı olmamakla suçladığını da belirten analist, bunun yanlış olduğunu vurguladı. DOGE’un bütün sektörün rallisini bitireceğini düşünmesine rağmen DOGE alıp sattığını belirten MeanHash, düşüşe dair endişe verici bir açıklama yaptı.

Sonuç olarak, Dogecoin’de yaşanacak büyük bir düşüş tüm kripto para piyasasına olan güveni sarsabilir. Çünkü DOGE’nin yaşadığı büyük artışla birlikte benimsenmesi arttı ve çok sayıda yatırımcının DOGE yatırımı bulunuyor. Hatta büyük firmalar ve bazı spor kulüpleri DOGE ödemesi kabul etmeye başladı.

Uzman isimler, Dogecoin’de yaşanacak bir düşüş ile birlikte kat edilen tüm yolun başarısız bir girişim olarak nitelendirilebileceğini ve bu sebeple de piyasadaki güven olgusunun zarar görebileceğini düşünüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku