Bitcoin (BTC) Bu 3 Sebepten Ötürü 60.000 Dolar Seviyesini Geçemiyor!

0 94

Bitcoin (BTC), 60 bin dolarlık direnci geçemedikten sonra daha düşük seviyeleri test ediyor ve göstergeler düşüşün sona ermediğini gösteriyor.

BTC 59 bin dolarlık yerel yüksek seviyelere ulaştıktan saatler sonra, Pazartesi günü bir gecede 55 bin dolar’a düştü.

Tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.500 dolar’ı bir türlü geçemeyen lider kripto paranın önünde bir takım engeller bulunuyor.

BTC Borsalara Dönüyor

Yakında boğalar için sorun yaratabilecek önemli bir metrik, kripto para birimi borsalarındaki genel BTC bakiyesidir.

Geçtiğimiz yıl boyunca genel bir dik düşüş trendi görürken, trader’lar potansiyel hızlı satış için borsa hesaplarına coin’leri geri gönderdiklerinde, arzdaki yerel ani artışlar, daha satış odaklı bir zihniyet girişini yansıtıyor.

Bu hafta, her borsada durum böyle değil. Bybt’ten gelen verilere göre, son yedi günde 16.222 BTC küresel lider Binance’e girdi. Buna karşılık, kurumsal platform Coinbase Pro, genel eğilime uygun olarak aslında 11.947 BTC kaybetti.

Yine de Binance yalnız değil! OKEx, Huobi, Bitfinex ve Kraken, son 24 saatte BTC bakiyelerinin yükseldiğini gördü.

Açgözlülük Artıyor

Daha önce bildirildiği gibi, geçmiş duygu değişimlerinden tanıdık bir metrik bu hafta geri döndü: Açgözlülük.

Bazı önemli faktörleri kullanarak trader hissiyatını ölçen Korku ve Açgözlülük Endeksi, fiyat hareketi artık olumlu olmasa bile satış için iştah artıyor.

Salı günü, Endeks, genel ruh hali tetikleyicisi olan “açgözlülük” e karşılık gelen 68/100 genel kripto piyasası puanı verdi.

Bu hala, yılın başlarında görülen 90’ların ortasındaki zirvesinin altında ve neredeyse bir satış yapmayı garanti eden bir seviye – ancak oynaklık, endex’in aynı bölgede uzun süre kalmamasını sağlıyor. “Açgözlülük” günler içinde veya daha hızlı bir şekilde “aşırı açgözlülük” veya “aşırı korku” haline gelebilir.

Örneğin 27 Nisan’da Endeks sadece 27/100 olarak ölçüldü.

Dogecoin Faktörü

Belki de bu hafta Bitcoin ile ilgili sorunlar söz konusu olduğunda oyundaki en göze çarpan faktör altcoinler.

Başlangıçta, bu faktör altocoin ordusunu yönlendiren ve Pazartesi günü tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan ve  Bitcoin’i geride bırakan Ether (ETH) idi.

Ancak şimdi, Dogecoin (DOGE), popüler ticaret platformu eToro ve Gemini’de listelendikten sonra kontrolü ele almayı başardı.

Son bir haftada,  Bitcoin’in yüzde 3 artarken, DOGE yüzde 72 artış kaydetti.

Daha önce bildirdiği gibi, bir gösterge, birleşik altcoin piyasa değerinin 2022’nin başında yüzde 27 bin’den fazla patlayabileceğini gösteriyor.

Johnny olarak bilinen popüler trader takipçilerine şöyle özetledi: “Önümüzdeki 2-3 ay, altcoinler için harika olacak,” ve analist ayrıca Ether için yakın vadede 5 bin dolarlık bir fiyat hedefi öngördü.

Bitcoin’in pazar payı şu anda yüzde 46,3 olup, altcoin girişi nedeniyle daha da düşüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku