Joe Biden’in 2022 Bütçe Planı Hangi Kripto Para Düzenlemelerini İçeriyor?

94

Amerikan Başkanı Joe Biden yönetimi, 2022 bütçesinin bir taslağını yayınladı. Önerilen bütçe, birkaç yeni kripto para düzenlemesini de içeriyor.

Kripto para ile yapılan vergi kaçakçılığını önlemeyi hedefliyor

Edinilen bilgilere göre, ilk teklif, “aracılar tarafından bilgi raporlama kapsamını genişletmeyi”, “belirli pasif varlıklar ve önemli yabancı yatırımcılar ilgili bilgileri raporlamak için ABD’deki kripto para borsalarını ve barındırılan cüzdan sağlayıcılarını” içerecek şekilde genişletmeyi amaçlamaktadır.

 

Bu nedenle, yapılan bu düzenleme, Hazine Bakanlığı’nın raporda işaret ettiği önemli bir sorun olan kripto para kullanarak vergi kaçakçılığının azaltılmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca rapor, kripto paraların dijital doğasının, vergi mükelleflerinin ülkeyi terk etmeden denizaşırı işlem yapmalarına izin verdiğini belirtti. Bu nedenle, bu girişim, kriptoların satışından veya elde tutulmasından elde edilen gelirin İç Gelir Hizmetine (IRS) ve diğer ilgili taraflara dahil edilmesini sağlayacaktır.

Detaylı kullanıcı bilgisi

Ayrıca bütçe, vergi raporlaması için “kapsamlı bir mali hesap raporlama yapısı” ekleme önerisini de içeriyor. Bu, finansal kurumların artık 600 doların üzerindeki tüm transferleri detaylandıran kullanıcı hesaplarının bir dökümünü sağlaması gerektiği anlamına geliyor.

Gereklilik, “vergi mükelleflerinin bir komisyoncudan kripto para varlıkları satın aldığı ve ardından kripto para varlıklarını başka bir komisyoncuya aktardığı ve bu varlıkların işlemde 10 bin dolardan fazla adil piyasa değerine sahip olan işletmeleri” içeriyor.

Zenginlerden daha fazla vergi almayı hedefliyor

Teklif, Biden yönetiminin daha yüksek gelir grupları için vergiyi artırmayı planladığına dair önceki raporlarla uyum gösteriyor. Bununla birlikte, dijital paralar doğası gereği merkeziyetsizdir ve çeşitli bir kullanıcı tabanına sahiptir. Hal böyle olunca da kripto para piyasasının haberlere nasıl tepki vereceğini tahmin etmek zor. Özellikle, kripto para piyasası, son birkaç haftadaki piyasa çöküşünden bu yana yavaş yavaş toparlanıyor. An itibariyle, Bitcoin yüzde 0.7 artarak 35.847 dolar’a yükseldi.

6 Trilyon Dolar! Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden’ın önümüzdeki mali yılda bu miktarı harcamayı planladığını açıkladı. Ancak kıdemli Basın Özgürlüğü Gazetecisi  Edward Snowden, bunun Bitcoin için iyi bir ivme olacağına inanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

 

Kaynak Coinquora.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku