Kripto Paralar Yeni ”Amerikan Rüyası” Olmayı Başardı! İşte Çarpıcı Anket!

0 64

Kripto para borsası Gemini, bugün ABD kripto para piyasası hakkında kapsamlı bir rapor yayınladı. 3 bin ABD’liyi kapsayan anketten toplanan veriler, ülkenin kripto para yatırımcılarının sayısının önemli ölçüde arttığını ve çeşitlendiğine işaret ediyor.

Rapora göre kripto para yatırımcılarının sayısı bu yıl ikiye katlanacak. Buna ek olarak, “kripto meraklılarının” çoğunluğunu, yani kripto paralara yatırım yapmanın eşiğindekilerin çoğunu, emekli olmaya yaklaşan yaşlı kadınlar oluşturuyor.

Anket ayrıca, katılımcıların yüzde 63’ünün kripto paralara ilgi gösterdiğini, yüzde 23’ünün ise göstermediğini ortaya koyarken, bu, kripto para sektörünün büyümesi için umut verici bir geleceğe işaret ediyor.

Kadınlar ve Yaşlılar Kripto Para Kervanına Katılıyor

Yakında kripto para sektörüne girmek isteyenler arasında erkeklerden daha fazla kadın var. Kadınların oranı yüzde 53 civarında. Daha derinlemesine bakıldığında, bu kripto meraklılarının sadece dörtte biri 35 yaşın altında ve yüzde 25’i ise, 55  yaşında veya daha büyük yaşta, emekli olmak üzere.

Kripto para meraklılarını sektöre çekmek için eğitim çok önemlidir; kripto para sahibi olmayanların yüzde 39’u kendilerini kripto para birimi hakkında “biraz veya çok” bilgili olduğunu, ancak yüzde 60’ı “çok değil” veya “hiç” bilgisi olmayan biri olarak tanımlıyor. ABD’lilerin güçlü bir çoğunluğu (yüzde 77), zaten kripto para birimine sahip olsalar da olmasalar da dijital varlıklar hakkında daha fazla şey öğrenmeye açık olduklarını belirtiyor.

 Kripto para yatırımcılarının sayısı bu yıl neredeyse iki katına çıkacak ve ABD’li yetişkinlerin yüzde 13’ü önümüzdeki 12 ay içinde kripto para almayı planlıyor.

“Ortalama” kripto yatırımcısı, bu yeni girişler nedeniyle yakında değişecek. Kripto paralara yatırım yapan mevcut profil, şu anda 38 yaşında bir erkek ve yılda yaklaşık 111 dolar dolar kazanıyor.” olarak tanımlanıyor.

Bir sonraki kripto alıcı dalgası daha yaşlı ve yıllık geliri biraz daha düşük, ortalama yaşı 44 ve ortalama yıllık gelirisi 107 bin dolar.

Her Şey İstediğimiz Gibi Gidiyor

Gemini’de Operasyon Direktörü Noah Perlman, “Bu yeni araştırma, kripto yatırımcı tabanının istedikleri yönde ve hoş bir çeşitliliğine işaret ediyor. Daha geniş bir katılımcı grubu, piyasanın olumlu bir uzun vadeli evrimini oluşturuyor,” dedi.

“Güvenlik ve akıllı düzenlemeye öncelik veren işlem platformları, kripto para birimlerini herkesin kullanmasını kolaylaştırırken erişilebilir ve çekici hale getiriyor. Dijital varlıkların çok yönlü bir portföyün stratejik bir parçası olduğuna ve kripto para eğitimi sağlamanın giriş engellerinin kaldırılmasına yardımcı olacağına inanıyoruz. ”

Bu yeni anket bulguları, Gemini tarafından Mart 2021’de yayınlanan Birleşik Krallık Kripto Durumu Raporunu tamamlıyor. Sonuç olarak her kripto para birimleri ana akım olmaya devam ediyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku