Gözler G7 Zirvesinde: Kripto Paralar Biden Yönetimini Fena Kızdırdı!

158

ABD Adalet Bakanlığı, kısa süre önce DarkSide olarak bilinen bir gruba fidye olarak ödenen yaklaşık 64 Bitcoin’e el koydu. Bu gelişme, dikkatleri tekrar kripto para birimlerine çevirdi.

G7 zirvesi kripto paralar için kritik önem taşıyor

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden, son birkaç aydır Bitcoin ve diğer kripto para varlıkları hakkında sessiz kaldı. Ancak Biden’ın ulusal güvenlik danışmanı Jake Sullivan’ın son açıklaması, ABD Başkanı’nın kripto para birimlerinin fidye yazılımlarındaki rolüyle ilgili sorunları G-7’de gündeme getirmeyi planladığını gösteriyor. Beyaz Saray’daki son basın brifingi sırasında Sullivan şunları söyledi:

Bu fidye yazılımı saldırılarının nasıl gerçekleştirildiğinin temelinde yatan kripto para birimi sorunuyla başa çıkmak önemlidir. Fidye yazılımı, bir ulusal güvenlik önceliğidir.

G7 Zirvesi Toplanıyor: Dev Ekonomilerin En Büyük Endişesi Dijital Yuan
 

Sullivan, ABD’li yetkililerin Biden’ın G-7 toplantısına yaptığı ziyaret sırasında kripto para birimleriyle ilgili sorunları tartışmayı planladıklarını da sözlerine ekledi. Ulusal güvenlik danışmanı, kripto para birimi ile ilgili  zorluklarının üstesinden gelmek ve diğer ülkelerle bilgi paylaşmak için bir planın gerekli olduğunu belirtti.  Ocak 2021’de Biden, eski Hazine Bakanı Steve Mnuchin tarafından önerilen tartışmalı kripto para birimi KYC düzenlemeleri de dahil olmak üzere tüm Federal düzenleyici süreçleri durdurdu.

FBI imkansızı başardı

Sullivan’ın en son yorumları, ABD Adalet Bakanlığı’nın (DOJ) 2,3 milyon dolardan fazla değere sahip yaklaşık 63.7 Bitcoin‘i ele geçirmesinin ardından geldi. Kripto para fidyesi, Colonial Pipeline tarafından DarkSide olarak bilinen bir gruba ödendi. Mayıs ayında bilgisayar korsanları Colonial Pipeline’ın altyapısını ve operasyonlarını hedef aldı.

ABD Adalet bakanlığı Pazartesi günü şunları söyledi:

Destekleyici beyanda iddia edildiği gibi, kripto para birimi Bitcoin’in halka açık defterini inceleyerek, kolluk kuvvetleri birden fazla Bitcoin transferini izleyebildi ve yaklaşık 63,7 bitcoin olduğunu tespit edebildi. Bu, kurbanın fidye ödemesinden elde edilen geliri temsil eder, FBI’ın “özel anahtarına” sahip olduğu belirli bir adrese veya belirli Bitcoin adresinden erişilebilen varlıklara erişmek için gereken bir parolanın kaba eşdeğerine aktarılır. Bu Bitcoin, bir bilgisayara izinsiz giriş ve kara para aklama ile ilgili mülkün izlenebilir gelirlerini temsil ediyor ve cezai ve hukuki müsadere tüzükleri uyarınca ele geçirilebilir

Kaynak https://www.financemagnates.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku