Balinalar Bu Altcoin’den Biriktirirken, Fiyat Çılgınca Yükseliyor!

106

Kripto para piyasası yatırımcılarının tüm dikkati lider kripto para birimi Bitcoin(BTC)’de olmaya devam ederken, Polygon ekosisteminin yerel altcoin projesi MATIC’e karşı ilgide artış olduğu belirtiliyor. Son 24 saat içerisinde MATIC fiyatının yüzde 20’den fazla arttığı görüldü.

Köpekbalıkları ve balinaların altcoin projesinden birikim yaptıkları görülüyor

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Polygon blockchain ekosisteminin yerel tokeni MATIC, yüzde 26,28 oranında artışla 0,50 dolar fiyat seviyesi ve 3,9 milyar dolar piyasa değeriyle işlem görmeye devam ediyor. Altcoin projesi MATIC’te yaşanan son fiyat artışının, son altı haftadaki önemli balina birikiminin sonrasında geldiği belirtiliyor. Zincir üstü veri sağlayıcı Santiment tarafından belirtilen rapor şu şekilde:

MATIC köpekbalıkları ve balinaların, yaklaşık altı haftadır oldukça büyük bir birikim alanı içerisinde yer alıyor. 10 bin ila 10 milyon token arasında değişen kripto para birimi sahiplerinin, içerisinde bulunduğumuz zaman diliminde toplu şekilde cüzdanlarına yüzde 8,7 daha fazla altcoin’den ekledikleri bildiriliyor.

Polygon, Polygon ID Entegrasyonunu Tanıtıyor

MATIC için yükselen fiyat hareketinin arkasında yer alan bir diğer önemli nedenin ise, blockchain ağı Polygon’un büyük bir karbon nötrlüğü dönüm noktasına ulaşmış olabileceği belirtiliyor. Haftanın başlarında Polygon ekosistemi, çevreci girişimin bir parçası olarak KlimaDAO ile ortaklık kurdukları duyurusunda bulundu. Şirket, 104.794 ton sera gazını temsil eden 400 bin dolar değerinde karbon kredisi satın alımı gerçekleştirdiğini duyurdu. Bu aynı zamanda, 2019 yılı başlangıcından bu zamana kadar Polygon blockchain ağının tüm karbon borcuna eşit olduğu söyleniyor. Geliştirme hakkında yorum yapan Polygon kurucu ortağı Sandeep Nainwal gelişmeler ile ilgili olarak şunları söylüyor:

Dünyamız çevresel bir krizle karşı karşıya. Blockchain endüstrisi, soruna katkıda bulunmayı bırakma sözü vermekten çok daha fazlasını yapmak adına harekete geçmelidir. Karbon nötrlüğüne ulaşmak önemli bir ilk adımdır, ancak önümüzde daha çok çalışmamız gereken zaman var. Poligon ağı, tüm endüstri arasında çevre adına net pozitif olma yolunda ilerlerken, gelişmelere öncülük edecek.

22 Haziran Çarşamba günü, Polygon ağı, Polygon ID entegrasyonunun başladığını duyurusunda bulundu. ZK Cryptography tarafından desteklenen Polygon ID, DAO alanı adına büyük bir potansiyel sunan, kendi kendine egemen bir kimlik çözümüdür. Polygon ID ile kullanıcılar, seçici kimlik bilgilerinin kontrolünü tamamıyla ellerine almaktadır. Ayrıca, Polygon ID’nın“tamamen özel ve doğrulanabilir itibar oluşturma olasılığını” kolaylaştırmayı sağlayacağı belirtiliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coingape
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku