Ünlü Bitcoin Eleştirmeni Açıklama Bulamadı: Sırada Ne Var?

182

Kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere kripto para piyasaları 2022 yılını kötü bir şekilde kapatmıştı. 2023 yılının ilk üç haftasının geride kalmasıyla beraber Bitcoin (BTC) fiyatındaki yüzde 40’lık toparlanma sayesinde genel olarak bütün kripto para piyasası boğa yönlü oldu ve yatırımcıları memnun eden yükselişler yaşandı.

Bununla beraber kripto para analistleri ve ünlü milyarderler konu hakkında yorumlarda bulundu. Bu isimlerden biri de ünlü Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff olarak karşımıza çıkıyor. Ünlü BTC ve kripto para eleştirmeni analist Peter Schiff, yaşanan son rallilere rağmen kripto para piyasasının büyük bir çöküşle karşı karşıya olduğunu aktarıyor! İşte detaylar..

Bitcoin fiyatı yükselişe geçerken, BTC eleştirmeni Peter Schiff’e gelen eleştiriler son bulmuyor!

Kripto para piyasasının ünlü Bitcoin ve kripto para eleştirmenlerinden Peter Schiff, kısa bir süre önce lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatı 18 bin dolar seviyesindeyken yaptığı açıklama ile beraber dikkatleri üstüne topladı. Ünlü BTC eleştirmeni, Twitter üzerinden takipçilerine karşı “BTC’lerinizi Satın!” uyarılarıyla ilgi topladı. Tepkiler ise gecikmedi. Birçok kripto para yatırımcısı ve kripto para destekçileri Twitter üzerinden, BTC fiyatının 23 bin dolar seviyelerinde olmasıyla beraber, Peter Schiff’i eleştiri yağmuruna tuttu.

Ripple Yetkilisi Uyardı: Bu Bitcoin Borsası Dolandırıcı!

 

Ünlü Bitcoin eleştirmeni Schiff gelen tepkilere karşılık olarak ise “Bitcoin fiyatı 60 bin dolarken de size satmanızı söylüyordum!” şeklinde yanıt verdi. Ünlü ismin sözleri ise şu şekilde:

“Kripto para siteleri ve birçok BTC web sitesi, Bitcoin’in 18 bin dolardan satılmasını önermemden bu yana ne kadar yükseldiğini yazıyor.

Nasıl oluyor da ben HOLDER’lara 60 bin, 50 bin ya da 40 bin doların üzerinde satış yapmaları için çağrı yaptıktan sonra Bitcoin’in ne kadar düştüğünü gösteren makaleler yayınlamıyorlar?”

Bununla beraber ünlü eleştirmen, altına da Twitter üzerinden değindi. Twitter üzerinden görüşlerini paylaşan Schiff, şu sözlerle takipçilerine açıklamalarda bulundu:

“Hem altın hem de BTC 2023’te yükselişe geçti, ancak farklı nedenlerle yükseliyorlar. Zayıflayan dolar ve enflasyon, altının yükseliş sebebi olurken, Bitcoin diğer yüksek riskli varlıklarla birlikte, spekülatörlerin Fed’in bir hamlesinin 2022’nin en büyük kaybedenlerinden olan BTC’de bir ralliye neden olacağına dair tahminleriyle yükseliyor.”

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz haftalarda Peter Schiff, Bitcoin 18 bin dolar seviyelerinde işlem görürken aynı çağrıları yapıyordu.

BTC fiyat durumu

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son bir haftalık süreçte yüzde 7.4 değer kazandı. Her ne kadar son 24 saat içerisinde yüzde 1.8 değer kaybetse de lider kripto hala 22 bin dolar seviyesinin üzerinde 22.724,57 dolardan işlem görüyor. Bununla beraber kripto para piyasasının genel değeri de düşüşe geçti ve 1.06 trilyon dolar seviyelerinde bulunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku