Apple Kripto Para Sektörüne Girmeye mi Hazırlanıyor? İşte Yeni İş İlanı!

42

Kripto para sektörüne her geçen gün sürpriz isimler adım atıyor. Apple WPC takımı tarafından alternatif ödeme ortaklığı birimleri liderliği ile ilgili bir iş ilanı yayınlandı. Deneyimli bir iş geliştirme uzmanı için kolları sıvayan Apple’ın vermiş olduğu iş ilanı, firmanın kripto para sektörüne girmeye hazırlandığını gösteriyor.

Apple sürpriz yapabilir

Birçok kurumdal şirket kripto para sektörüne yatırımlar yaparken, Apple’ın gözde endüstriye yatırım yapıp yapmayacağı merak ediliyordu. Apple’ın kendi sitesinde yayınlanmış olan iş ilanıysa, firmanın alternatif ödeme yöntemlerine pozitif baktığını gözlemliyoruz.

Sitede yer alan bilgilere göre Apple’ın alışveriş platformu olarak nitelendirebileceğimiz WPC (cüzdan, ödeme, ticaret) takımı, deneyimli bir iş geliştirme yöneticisi arıyor. Alternatif ödeme ortaklıkları biriminde çalışacak olan yönetici, Apple’ın Kaliforniya’daki merkezlerinde işe başlayacak.

İş ilanı için gereken nitelikler

Yayınlamış olduğu iş ilanında Apple, en az 10 yıllık profesyonel deneyiminin yanı sıra, en az 6 yıl farklı firmalarda piyasa geliştirme üzerine, finansal servis birimlerinde görev yapmış bir yönetici aradığını belirtiyor. BAyrıca, bu yöneticinin alternatif ödeme sağlayıcıları konusunda da (dijital cüzdanlar, BNPL (Şimdi Al Sonra Öde) ve kripto para birimleri gibi) en az 5 yıl deneyimi bulunmasını şart koşuyor.

Alternatif ödeme sistemleri ve bunların karışık işleyişi hakkında ve finansal hizmetlerin daha hızlı, daha iyi ve düşük maliyetlerle gerçekleşmesini amaçlayan Fintech şirketleri hakkında sağlam bir bilgi birikimine sahip olunması gerektiğini belirten şirket, ortaklık anlaşmalarında bizzat bulunmuş, ara buluculuk görevi üstlenmiş ve farklı şirketlerin farklı terimlerine hâkim bir yönetici aradığını belirtiyor.

Apple kripto para sektörüne girer mi?

Apple, trilyon dolarlık bir değere ulaşan ilk teknoloji şirketlerinden biri haline gelen, ABD’nin yanı sıra dünyanın dört bir yanında nakit açısından en zengin şirketlerden biridir. ABD dolarına sıkı bir inancı olan geleneksel bir teknoloji firması olduğu için, bu nedenle bir kripto entegrasyonu yapma şansı çok az görünüyor, ancak bu son gelişme, bu yönde olası bir başlangıç ​​olabilir.

Apple Inc, tüm ödemelerin ABD doları cinsinden yapılmasını sağladığı ve kuralları konusunda oldukça kararlı görünen kapalı  bir ödeme ekosistemi. Özellikle de kripto para birimi hakkında Apple’dan hiçbir resmi yorum yapılmadı.

 

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku